24. kolo 3. NHL-Jug
Neretva već 5 kola bez poraza, danas je savladala Uskok rezultatom 2:0

Neretva već 5 kola ne zna za poraz!
U danas odigranoj utakmici 24. kola NK Neretva je na domaćem terenu savladala NK Uskok, te tako sa nova 3 boda preskočila NK Primorac i zasjela na 14. poziciju 3. NHL-Jug.
Strijelci za Neretvu su bili Roko Ćelić u 10′ i Andrija Milinković u 75′ minuti.
U sljedećem kolu Neretva gostuje kod zadnje pozicioniranog Velebita te se nadamo nastavku uspješnost, pogotovo ako uzmemo u obzir da NK Velebit ima uknjižena tek 2 boda u odigrana 24. kola.
Svakako čestitke ponajprije igračima, a i upravi kluba koji u posljednje vrijeme ne da ostvaruju dragocjene bodove već i pokazuju totalnu nadmoć na terenu.
NK NERETVA – NK USKOK 2:0 (1:0)
METKOVIĆ, Igralište Iza Vage.
Gledatelja 200.
Sudac: Ante Žilić, Zadar
Strijelci: 1:0 Čelić 11′, 2:0 Milinković 75′
Najbolji igrač: Roko Čelić (NK Neretva)
NERETVA: Buzov, Radnić, Dodig, Brajković, Borzić, Miličević (od 58' Petrović), Čačić (od 90' Ereš), Čelić (od 70' Suton), Milinković, Rako, Vrnoga
USKOK: Vidić, Vuković, Topalušić, Radić (od 78' Mihovilović), Grković, Galić, I.Glavina, Bajić, Roje (od 66' Crnac), Z.Glavina (od 46' Kordić), Žižić
U ogledu momčadi koje se bore za goli opstanak Metkovci su ostvarili planirano. Iako su veći dio utakmice odigrali u grču na kraju su sasvim zasluženo došli do bodova. Neretva je do vodstva došla u 11′ minuti, nakon ubačaja iz kornera stvorila se je gužva u kojoj je najbolje reagirao Čelić i sa dvanaestak metara preciznim udarcem savladao Vidića. U 20′ minuti opasno je zaprijetio Rako ali njegov snažan udarac završio je na vratnici. Gosti su prvi put zaprijetili u 24′ minuti ali je Bajić bio neprecizan. U završnici prvog dijela Milinković je dva puta bio sam pred Vidićem, ali je gostujući vratar uspio sačuvati svoju mrežu. I u nastavku su domaćini im ali inicijativu, a golu gostiju su opasno su zaprijetili Rako u 51′ te Čačić u 70′ minuti. Sve brige oko pobjednika domaćini su riješili u 75′ minuti. Nakon kornera najprije je pokušao Petrović, a odbijena lopta došla je do Milinkovića koji je sa desetak metara ubacuje u gol. Do kraja su gosti su pokušali nešto agresivnijom igrom ali nisu ni jednom opasnije zaprijetili Buzovu.
Božidar Lovrić
- Novosti17 satiLIJEP DAN NA NERETVI
Održan 7. Lađarski kup sv. Ante u Kominu – slavili lađari Zagreba
- Novosti5 satiODMORIŠTE NA RABI
Počinju Vinske večeri na Wine Baru Deak
- Novosti3 sata'PALIVATRE' UOČI IVANDANA
Ivanski krijesovi obasjali Metković i okolna mjesta
- Novosti17 satiCUO PETAR LEVANTIN
Generacija maturanata ’90. proslavila 35. obljetnicu mature
- Sport1 danNAŠI MLADI SREBRENI
Metković dočekao mlade rukometaše, viceprvake državnog prvenstva za kadete U15
- Sport4 danaU15 KATEGORIJA
Mladi rukometaši Metković-Zalma vraćaju se sa srebrom s državnog prvenstva Hrvatske
- Novosti1 danPRVI DAN LJETA
Svjetskim danom glazbe započeo program Metkovskoga ljeta
- Novosti13 satiUTRKA TRUPAMA U PAROVE
Otvorene prijave za 8. Trupijadu sv. Liberana!
You must be logged in to post a comment Login