NERETVANSKI DERBI PRIPAO PLOČANIMA

Neočekivano visok poraz Neretve u Pločama

Teško je povjerovati da je Neretva u Pločama primila šest komada, a dala samo jedan gol, ali događaj je istinit i tu nema nikakve dvojbe.

U 19. prvenstvenom kolu treće ligaša Metkovci su doputovali u dvadesetak kilometara udaljene Ploče s mislima da dohvate makar jedan bod koji bi bio ravan pobjedi, ali igrači Jadrana nisu im to dopustili.

Trener Jadrana LP Mario Oršulić, nekadašnji igrač i trener Neretve, izgleda da u svakoj utakmici nađe odgovarajuću taktiku za prezentaciju svoje momčadi protiv Neretve.

Za Neretvu uvijek neugodni Raič pogodio je već u 9. minuti susreta za 1:0, a Okić je poravnao u 29. minuti (1:1).

Nažalost, Neretva se nije mogla oduprijeti prijetnjama Pločana pa je Kalfić za 2:1 pogodio u 38. minuti, a s tim rezultatom momčadi su otišle na predah.

Već u 47. minuti na dosuđeni kazneni udarac s 11 metara uspješno je reagirao Marko Musulin pogotkom za 3:1. marko nije stao, već je dvije minute kasnije pogodio za 4:1, a onda je i Neretva nešto pokušala, no bez uspjeha.

Kalfić je pokazao što zna ponovno u 82.minuti kada je postigao svoj drugi pogodak za 5:1, a njegovo djelo zaključio je Bakić (6:1) u devedesetoj minuti.

Ostali rezultati: Kamen-Zagora 3:0, Split-Primorac 1:1, OSK-Hrvatski vitez 0:2, Hrvace-Sloga 1:0, Neretvanac-Vodice 3:2, GOŠK Dubrovnik-Uskok 1:0, Urania-Zmaj Blato 2:0.

NOVA TRI BODA ZA METKOVIĆ

Mijoč odlučio pobjednika u susretu ONK Metković i Orebić

Nogometaši Metkovića u nastavku prvenstva Prve županijske lige uspjeli su nakon vrlo dobre igre pobijediti momčad Orebića s 1:0 (1:0), i tako zadržati velike izglede za konačno osvajanje naslova prvaka lige.

Metkovci su igrali vrlo zrelo i sigurno tako da gosti gotovo da i nisu stvorili pravu izglednu priliku, iako Orebić ima nekoliko izvrsnih pojedinaca.

Nadmoć domaćih očitovana je u 28.minuti, kada je Josip Mijoč znalački matirao vrata gostiju. Pokazalo se da je to bio i konačan rezultat susreta, ali treba naglasiti da u redovima pobjednika nije bilo istinskog strijelca Ivana Šutala. Možda je i to uzrok što Metković nije do vrha napunio mrežu Orebića.

-Zadovoljan sam i bodovima i postignutim rezultatom, a posebno sam zadovoljan činjenicom da su moji igrači igrali zaista zrelo i odgovorno, napose u obrani. Čekaju nas još četiri teške utakmice, a u goste nam dolaze još uvijek vodeća Croatia i treća Župa dubrovačka. Mislim da ovakvim pristupom možemo do našega cilja-rekao je trener ONK Metković, Tomislav Plećaš. Croatia je pogotkom s „bijele točke“ u sudačkoj nadoknadi kao gost pobijedila Konavljanina te je ostala na prvom mjestu s 46 bodova. Metković je i dalje drugi sa 44 boda.

Nažalost, ostali neretvanski predstavnici nisu se dobro proveli. Slaven je s 4:2 pobijedio Gusara iz Komina, dok je Maestral kod kuće izgubio od posljednje momčadi na ljestvici, Hajduka 1932, koja sada ima 11 bodova dok je Maestral na 11 mjestu s 14 bodova.