Ostanimo u kontaktu
top bg
JURA SHOP – STATIČNA REKLAMA
GAZ Benz 1200x400px

MINISTARSTVO DEMOGRAFIJE I USELJENIŠTVA

Gradu Opuzenu više od 45 tisuća eura za dječje igralište i ulaganja u Dječji vrtić

Objavljeno prije

fuhjtdzjzukgzu
Foto: Grad Opuzen

Grad Opuzen ostvario je novo financiranje iz Ministarstva demografije i useljeništva, koje je odobrilo ukupno 45.215,30 eura za provedbu dvaju projekata usmjerenih na poboljšanje uvjeta za djecu i mlade obitelji.

Ugovore o dodjeli bespovratnih sredstava danas je u Zadru potpisao gradonačelnik Ivan Mataga, a riječ je o projektima „Uređenje dječjeg igrališta u sportsko-rekreacijskoj zoni“ i „Ulaganje u objekt Dječjeg vrtića Opuzen“.

Prvim projektom planirano je uređenje novog dječjeg igrališta u sportsko-rekreacijskoj zoni u Opuzenu. Na igralištu će biti postavljene nove sprave za igru, među kojima su kućice s ljuljačkom, toboganom i tunelom, penjalica i vrtuljak, kao i klupe, koševi za otpad te zaštitna ograda uz potrebne građevinske radove. Cilj je djeci osigurati sigurno i kvalitetno mjesto za igru, druženje i razvoj, čime će se dodatno obogatiti sadržaji sportsko-rekreacijske zone.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Drugi projekt odnosi se na unapređenje uvjeta rada i boravka u Dječjem vrtiću Opuzen. Predviđena je nabava sportske i didaktičke opreme, likovnog pribora, informatičke opreme, opreme za kuhinju te uredskih i drugih materijala potrebnih za kvalitetniji odgojno-obrazovni rad.

Kako ističe gradonačelnik Mataga, Grad Opuzen iz godine u godinu sustavno ulaže u poboljšanje uvjeta u vrtiću. Nakon prošlogodišnjih ulaganja u vanjski prostor i dječje igralište, ovogodišnja sredstva bit će usmjerena na dodatno opremanje unutarnjih prostora, čime će se unaprijediti uvjeti za djecu, odgojitelje i roditelje te omogućiti još kvalitetniji predškolski odgoj.

– Zahvaljujem Ministarstvu demografije i useljeništva na odobrenim sredstvima koja će doprinijeti daljnjem razvoju sadržaja namijenjenih djeci i mladim obiteljima na području Grada Opuzena – poručio je gradonačelnik Ivan Mataga.

Pekarstvo Metkovka – Kolači
SNJEŽANA ĆUŽE Biseri 300px

Najčitanije