DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

KVALIFIKACIJE ZA SP

Hrvatska je izgubila od Slovenije, a razloga je puno

Nogometna reprezentacija Hrvatske izgubila je s 1:0 od Slovenije, golom Lovriča u 15.minuti. To je bila jedna od malobrojnih prilika domaćeg sastava, ali je odlučila pobjednika među susjedima i to u prvoj utakmici kvalifikacija za SP. Nakon toliko poraza i čekanja na pobjedu, Slovenija je savladala vice prvaka svijeta i to je znala proslaviti.

E, sada ponešto o dojmovima, izjavama, i komentarima.

NIKOLA KRSTIČEVIĆ 740/300px

Često čitatelji ili slušatelji komentiraju izjave igrača i trenera prije i poslije utakmice pri čemu obznanjuju i svoja mišljenja.

Uoči određene odlučujuće utakmice igrači i treneri uglavnom kazuju:

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

– Dat ćemo 120 posto, idemo na glavu, nećemo se lako predati…, a nakon poraza često čujemo: – nismo bili pravi, nismo uložili napore, ali idemo dalje čeka nas nova utakmica.

Zlatko Dalić nakon poraza od Slovenije: – nismo bili na nivou (valjda razini), ništa nije išlo, nismo stvorili šanse, nismo bili konkretni, jako je bilo loše, Slovenija je imala više motiva, posjed lopte (nam) je bio jalov, Slovenija je bila agresivnija i bolja, nemamo više pravo na kiks…itd.-

MOST Nikica Hajvaz 740×154

Stručnjaci i nestručnjaci bili su jedinstveni :-nismo imali ideju u igri, nemamo prave napadače, pitamo se zašto  naši igrači ne igraju kao u svojim klubovima, i zašto su igrači igrali prema natrag, a ne prema naprijed-?

Međutim, postoji istina da je Hrvatska u službenim utakmicama nakon Svjetskog prvenstva ostvarila jednu pobjedu, dva remija, i 7 poraza, uz gol-razliku 12:23!

Svi znamo da je nekoliko igrača napustilo reprezentaciju, da su neki ozlijeđeni, da neki nisu u formi i tako redom, ali postavlja se pitanje što je stručni stožer radio u protekle tri godine i kako to da nije sačinjen odgovarajući plan ili sustav pomlađivanja naše izabrane vrste ?

I da stvar bude ne samo gora nego i smješnija, tužnija, žalosnija i kako god hoćete na sam dan utakmice Hrvatski nogometni savez je pratiteljima na društvenim mrežama poželio dobro jutro uz video zapis Dade Prše kojim je Hrvatska preko Slovenije u dodatnim kvalifikacijama izborila plasman na EP , 2004. , znači prije 15 godina !

Slovenci su nakon pobjede objavili također video zapise s proslave njihove pobjede i završili javljanje s „Laku noć“ !

Kojoj je mudroj glavi iz HNS-a palo na pamet da objavi takav zapis baš na dan utakmice sa Slovenijom, unatoč spoznajama de je Kek formirao jednu kompaktnu momčad, koja po kvaliteti zaostaje za Hrvatskom, ali koja ima disciplinu u igri i jasan cilj.

Pravo na kiks tijekom kvalifikacijskog ciklusa Hrvatska je, nažalost, iskoristila već u prvoj utakmici.

ROKO TOLIĆ 740/300px

POBJEDA JE POBJEDA

Novi bodovi za Metković Mehaniku u srazu sa Hrvatskim dragovoljcem

Teže nego se očekivalo Metković je stigao do pobjede sa samo dva pogotka razlike.

Gosti iz Dugog Rata predstavili su se u dobrom svijetlu, igrali su borbeno i kvalitetno, a posebno Plazibat.

Poveli su domaći s 2:0 s dva pogotka Dožne, zatim dižu prednost na 3:1,ali u 8.miniti Dragovoljac poravnava na 3:3.

Metkovci su do 18.minute imali višak od dva do tri gola, ali nakon toga gosti prelaze u vodstvo 8:9, pa zatim i 9:10 ! Još su jednom imali pogodak viška, no domaći su ipak uspjeli otići na odmor uz neodlučeno, 12:12.

U nastavku ni jedni ni drugi nisu odmah uspjeli ostvariti znakovitu prednost. U 37.minuti na opće iznenađenje Dragovoljac stiže do rezultata 14:15. Ubrzo su imali i 3 gola viška, 14:17, a u 45.minuti i 16:19!

Domaći su tada preuzeli igru u svoje ruke, prvo su poravnali na 20:20, zatim je Cvitanović pogodio za 21:20, Džono stvara razliku od dva gola, za 22:2o, i za 32:21.

U 58.minuti Cvitanović pogađa sa sedam metara (za 24:22), gosti se ne predaju i pogađaju za 24:23, ali točku na „i“ stavio je Džono svojim pogotkom za konačnih 25:23.

Strijelci za Metković Mehaniku: Cvitanović 4, Bošković 1, Džono 8, Čutura 5, Marević 3 i Marić 4.

Najbolji strijelac u redovima H. dragovoljca bio je Plazibat s 10 golova, dok je četiri puta pogađao  Mikulić.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250