PRVI BODOVI

Metkovke pobijedile rukometašice Zadra

Rukometašice Metkovića tek su šestom prvenstvenom kolu uspjele pobijediti i osvojiti prve bodove. Poražen je ŽRK Zadar s 25:24 (12:14), zahvaljujući silnoj energiji i zalaganju tijekom cijele utakmice, posebice u drugom dijelu.
Nakon početnih 1:0 za Metković, zatim i 3:2, Zadranke su poravnale i preuzele vodstvo koje je u jednom trenutku prvog dijela bilo i 4 razlike u njihovu korist.

Ipak prije odlaska na odmor Bule, Srna i kolegice uspjele su tu razliku umanjiti za dva pogotka .
U nastavku opet tri pa i 4 razlike za Zadar, slijedi angažiranija igra domaćih i poravnanje na 17:17 , a potom i rezultatska prednost od jednog do tri pogotka razlike. Zadranke se nisu tek tako predavale te su još dvaput izjednačile rezultat na 23:23 i 24:24, da bi Metkovke iskoristile svoj posljednji napad i poentirale za prvu prvenstvenu pobjedu pa tako i za prve bodove.
Jest da je pobjeda izražena samo s jednim pogotkom razlike, ali je itekako zaslužena i prije svega poticajna za sve igračice i njihova trenera Dominikovića.

Sastav : Marinković, Dodig, Obšivač 1, Galov, Vidović, Gustin 1, Anković 3, Srna 5, Prnjić, Dropuljić 2, Jarak, Šiljeg, Bule 9, Vatović 4, Mikulić.
Najviše golova za Zadar postigle su Klarić (11) i Sušić (4).
Sudili su Jakelić i Marković iz Splita.

ZRINJEVCU BODOVI

Novi poraz boćara Metkovića

U nastavku prvoligaškog prvenstva boćara, Metković je na svom terenu opet izgubio, ovom prigodom od Zrinjevca , 9:17.

Očito je da određeni optimizam koji je postojao nije imao pokriće, pa su gosti iz Zagreba kao bolji sastav upisali bodove.

Počelo je pobjedom Markice Dodiga protiv Jerčića (pojedinačno) te Krstičevića i Grbića (par klasično) protiv Magića i Luke Gašpara, što je značilo 4 poena za domaće.

Potom Zrinjevac je nanizao šest  pobjeda zaredom i sve je bilo jasno. Do kraja je samo Krstičević izborio poen u srazu s Veselčićem, a Dražeta i Dodig izborili su jedan poen u sudaru s Begovićem i Gašparom.

Metković je i dalje pretposljednji sastav sa samo šest bodova.

Pekarstvo Metkovka – Reklama3 300×250