1. HRL JUG

Metković Mehanika na kraju prvenstva pobijedila novog  Premijer ligaša

Rukometaši Metković Mehanike uspješno su zaključili proteklu prvoligašku sezonu. U utorak su prvi odigrali utakmicu posljednjeg kola s novim premijer ligašem Trogirom i pobijedili s 23:21 (14:11), te su trenutačno na petom mjestu s 24 boda.

Od samoga početka domaći su preuzeli kontrolu same utakmice i podizali prednost od početnih 1:0 do 4:0 !

Zatim su gosti stigli do 4:3, ali onda Metković Mehanika kreće u novi lov na golove te stiže do prednosti 10:4 (18 minuta), zatim 11:7, 13:8 i 14:11 za odlazak na odmor.

I u nastavku domaći su zaigrali vrlo dobro, obrana je funkcionirala odlično, a napad je djelovao precizno, tako da je domaći sastav imao stalnu prednost od nekoliko pogodaka razlike, sve do 54.minute kada su Trogirani poravnali na 20:20. Slijedio je opet završni udarac naših rukometaša za 22:21, a onda je Medić zaključio krasnu predstavu svoje momčadi za konačnih 23:21.

S obzirom na silne teškoće tijekom sezone, može se reći da je Metković Mehanika  uspješno odradila još jednu sezonu. Dobila je 10 utakmica, četiri su završile neodlučeno, a osam ih je izgubila. Gol razlika bila je 541:544.

Utakmicu je posljednji put vodio uspješni trener Filip Romić, jer je uprava najavila potpunu rekonstrukciju stručnog stožera, a već je za ključnog čovjeka struke imenovala trenera Čaglja. Treneru Romiću zahvaljujemo na više nego dobroj suradnji u proteklom razdoblju.

Sastav i strijelci: Gustin, Jurić, Medić 4, Cvitanović 3, Radić 2, Komazin, Zloić, Šprlje, Marković 3, Kozina, Jelavić, Milas, Džono 2, Čutura 8, Marević, Marić 1.

Trener: Filip Romić.

MOŽE LI SLABIJE

Navijači nakon europskog posrtanja Hajduka: Od nas radite debile

Splitski Hajduk je u drugom pretkolu Konferencijske lige s 4:1 poražen u Kazahstanu od Tobola, a nakon pobjede u prvom susretu u Splitu od 2:0 !

Domaći su postigli tri gola u 10 minuta, od 56 do 66.minute za 3:0, Sahiti je u sudačkoj nadoknadi smanjio na 3:1 i za produžetke da bi Tagibergen dvije minute prije kraja zabio za 4:1  i jedan od najtežih poraza Hajduka na europskoj sceni.

Bio je to prvi europski poraz Splićana s tri razlike od daleke 2012.godine.

I što reći nakon sramotnog nastupa Hajduka. Bilo je već na nekim pripremnim utakmicama očito da Hajduk nema jasnu momčadsku vizuru, a to je potvrđeno i u remiju s Lokomotivom u Zagrebu te u porazu s Osijekom u Splitu.

Trener Jens  Gustaffson je rekao da je sve to teško objasniti, te da se ovo (poraz) ne bi smjelo nikad dogoditi, ali je i dodao : „Moramo i dalje rasti kao momčad i to ćemo napraviti. Treba nam dva dana da dođemo k sebi, a onda se okrećemo prema Šibeniku.“

Ma , bravo trener ! Budete li rasli kao što ste se rasli do utakmice i poraza u Kazahstanu, onda navijači Hajduka mogu odmah vratiti članske iskaznice.

Vratar i kapetan momčadi  koji očito nije u formi, smatra da je poraz Hajduka velika sramota !

Navijači Hajduka na društvenim mrežama ističu da igrači Hajduka od njih rade debile, te im poručuju da se ne vraćaju iz Kazahstana . Dodaju da ovo više nije žalosno već da je postalo komično i traže da se s igračima i trenerima raskinu ugovori i da se vrati Tramezzani. Ističu da ne postoji kostur momčadi i da je obrana na razini županijske lige.

Legendarni Zlatko Vujović poručuje : -Onaj tko je skuhao ovakvu situaciju u Hajduku sad mora odgovarati. Ostao sam u čudu nakon poraza jer sam mislio da prolazimo Tobol, a mi onda primimo četiri gola i promašimo penal. Svake se godine ponavlja ista priča da će biti bolje, a ja smatram da će biti bolje tek kad u Hajduk dođe gazda. Igrači su potpuno izgubljeni, stranci tu nisu iz ljubavi, a ovo što sam vidio od novog trenera ne sviđa mi se. Uostalom, samo jedan prvenstveni bod dovoljno govori o svemu-.

Nakon nove sportske tragedije Hajduka, možemo samo dometnuti da bi bilo dobro kad bi se znao stvarni vlasnik Hajduka, a bilo bi dobro da u momčadi bude veći broj mladih snaga iz samoga Hajduka, te igrača od Konavala do Paga.

Dok god u Hajduku ne budu igrala većinom njegova „dica“, iako je to jako teško u profesionalnom nogometu, dotle neće biti ni rezultata ni pozitivnog naboja koji je desetljećima obilježavao splitski klub.

Bez novih Deranja, Petrovića, Ankovića, Štimaca, Krstičevića, Vejića, Buljana, Čelića, i Hajdukove djece , teško će Hajduk do domaćih i europskih uspjeha.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl9 Banner 300×250