LIGA ZA OSTANAK

Konačno visoka i vrijedna pobjeda Neretve

Konačno su nogometašice Neretve dočekale pobjedu i to s visokom gol-razlikom. Tako su ujedno i osigurale ostanak u prvoj ligi, iako ih još čekaju utakmice u Čakovcu i ona kod kuće s Viktorijom. Igralo se bez gledatelja po nesnosnoj vrućini, ali ni to nije smetalo Metkovkama da zaigraju kako znaju i postignu šest golova.

Ana Mandić je u 11. minuti lijepo poentirala, Nina Mijoč je u 23. minuti povećala vodstvo Neretve na 2:0, i s tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

U petoj minuti nastavka Laura Sušak postiže treći gol, a Ana Mandić u 59. minuti svoj drugi, za 4:0.

Do kraja je bolja i premoćnija Neretva stvarala prigode i dvije iskoristila preko Manuele Dedaj u 81., i Lucije Borovac u 85. minuti, za konačnih 6:0 !

Moramo napomenuti da je Lepoglava imala samo devet igračica i da nije bila ravnopravan takmac Neretvi, što ne znači da gošće nisu pokušavale učiniti nešto više.

Neretva – Lepoglava 6:0 (2:0)

Uglvanom, čestitke Neretvi i stručnom stožeru.

Sutkinja je bila Jelena Pejković iz Splita, a Neretva je zaigrala u sastavu: Kešina, Musulin, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Mandić, A. Jurković, J. Jurković (Bokšić). Trener: Duško Mijoč.

TEŽAK PORAZ NA DOMAĆEM TERENU

Upozoravajući poraz (1:4) Neretve u susretu sa Zagorom

Arhivska fotografija

Iako se nitko tomu nije nadao, Neretva je u petom kolu prvenstva trećeligaša na svom terenu doživjela totalni debakl, bolje reći neočekivani poraz koji ozbiljno upozorava.

U prvom dijelu Metkovci su bili bolji, što je rezultiralo vodstvom i pogotkom Duje Medaka u 29. minuti susreta. Dapače, bila je bolja sve do 55 minute, i u tom razdoblju imala je ne samo više od igre već i više pravih prilika.

U 51. minuti Jerković je pogodio vratnicu, a onda je uslijedio totalni pad u igri cijele momčadi.

Luetić je iskosa u 64.minuti pogodio za poravnanje (1:1), zatim je isti igrač u 68. minuti doveo svoju momčad do vodstva, 1:2. Neretva je pokušavala ispraviti minuse, ali nije uspijevala.
U samoj završnici Sablić je poentirao za 1:3, a u 90+2 minuti Božić je lako polučio četvrti pogodak za Zagoru.

Pričuvni igrač Kešina mogao je nešto napraviti u 84.minuti, ali nije. Igrači koji su ulazili s klupe nisu donijeli nikakvo poboljšanje u igri Neretve.

U Makarskoj su igrači Neretve u prvom dijelu odigrali doista slabo, a na svom terenu protiv Zagore ta se situacija ponovila u drugom dijelu utakmice.

Donekle je razumljiva slabija forma igrača Neretve zbog svih okolnosti koje su ih zadesile, ali tako uvjerljiv poraz pritiv Zagore ipak se nije mogao očekivati.

NEXTBIKE 300x250px
Svadbeni salon Dalmata 300×250