GKS Metković
Prvi “Izbori” na kazališnim daskama

Predstavu izvodi Kazališna grupa Mariani iz Ploča, a riječ je o prvoj predstavi ovakve tematike u Hrvatskoj. Prema tekstu i u režiji Jasmina Brajlovića u predstavi igraju Davor Milošević, Alen Kožo, Sara Žderić i Frane Veža. Iako su joj glavni akteri dvojica „ seoskih danguba, alkoličara i besposličara koje ćaća i mater još uzdržavaju“, kako stoji u tekstu, te iako se priča događa u totalnoj provincijskoj zabiti, tema je apsolutno globalna i lako prepoznatljiva u svim sredinama u kojima je demokracija prisutna.
Za „Izbore“ se slobodno može reći da su svojevrsna rekapitulacija događanja i razmišljanja tzv. malog čovjeka koji se još uvijek sjeća jednopartijskog sistema a sada je živi svjedok i aktivni učesnik u demokratskom sustavu. Predstavljajući svoje liste kandidata na kojima su likovi iz crtanog filma „Baltazar“ te iz stripa „Alana Forda“, akteri nas podsjećaju na uvijek prisutne suprotnosti koje su dovoljne za svaki pristojni sukob političkog razmišljanja. Jer, iako svi težimo pravdi, istini, poštenju, miru, ljubavi i sl., pomislite samo kako bi svijet bio dosadan kada bi se to u potpunosti i ostvarilo! – kazao je Brajlović.
GKS METKOVIĆ
Gradska knjižnica Metković poziva na književni susret sa Julijanom Matanović i Pavlom Pavličićem

Gradska knjižnica Metković poziva na književni susret sa Julijanom Matanović i Pavlom Pavličićem, poznatim hrvatskim književnim parom koji će se održati u srijedu, 7. lipnja 2023. godine u 20 sati u Gradskom kulturnom središtu.
Julijana Matanović, hrvatska je književnica koju osjećamo kao prijateljicu, a njezinu knjigu kao sigurno utočište. I kao spoznaju koliko je život lijep unatoč životnim preprekama.
Pavao Pavličić, hrvatski je književnik u čijem bogatom proznom opus čitamo fantastične trilere, napete krimiće kojih se radnja odvija u poznatom nam prostoru. Kroz svoje romane pisao je i o pitanjima umjetničke originalnosti i autorstava, o ispreplitanju umjetnosti i zbilje, dobra i zla, zaborava i pamćenja…
Razgovarat ćemo o prijateljstvu, životnim osloncima, knjigama i pisanju, o književnosti i vječitim pitanjima koja su iznimnim književnim talentom obrađena u njihovom bogatom opusu.
- Novosti2 danaPOSEBAN NAGLASAK STAVLJEN NA PROJEKT TUNELA BIRINA
Ministrica Vučković održala sastanak o posljedicama poplava i tuče, Grad Metković tražit će proglašenje elementarne nepogode
- Novosti2 danaEU PROJEKT STREAM
Potpora zaštiti i sigurnosti lokalnih zajednica
- Sport21 satNEXTGEN NERETVA CUP
Donosimo rezultate prvog dana turnira U14, u otvaranju Neretvini pioniri slavili protiv Igmana
- Novosti2 danaCRVENI KRIŽ METKOVIĆ
Četvrtašima OŠ Stjepana Radića prezentiran ‘Kodeks sigurnosti na vodi’
You must be logged in to post a comment Login