PREOKRETOM DO POBJEDE

Vrijedna pobjeda ONK Metković – Filip Majić igrač utakmice!

Nogometaši Metkovića uz podršku svoje navijačke skupine Jajani koja je proslavila 17. obljetnicu osnivanja, uspješno su krenuli u nastavku prvenstva. Nakon bolje igre u drugom dijelu utakmice s 2:1 pobijedili su momčad Konavljanina koje se predstavila u daleko boljem svjetlu u odnosu na posljednje mjesto na ljestvici.

Počelo je vrlo borbeno, otvoreno i napadački, igrači dviju momčadi nadmetali su se za svaku loptu, ali su gosti bili nešto konkretniji i brži, posebice u kontaktima igrača.

U 20. minuti povratnik Jelavić uputio je dobar udarac kojega je vratar Konavljanina Krešić ukrotio. Devet minuta kasnije (29) gosti su poveli pogotkom Pere Opušića. Sve je napravio prodorni napadač Krvavac koji je uputio loptu prema vratima Metkovića. Na nju je natračo Opušić i iz blizine pogodio.

Do kraja prvog dijela i dalje se igralo borbeno s dosta prekršaja, pa i pogrešaka, ali lopta nije htjela u mreže.

U 50. minuti zamalo je zakasnio Mioč, zaredale su napadačke aktivnosti domaćih, a kao plod takve igre bio je pogodak za poravnanje Filipa Majića u 59.minuti.

On je iz izveo slobodni udarac prema vratima Krešića koji nije najbolje intervenirao pa je rezultat od tada glasio 1:1.

Samo pet minuta kasnije isti igrač koji je inače u igru ušao u 52. minuti, postiže svoj drugi gol. Netko je sa strane ubacio loptu prema vratima gostiju, činilo se da će ona biti plijen vratara Krešića, ali je on slabo reagirao i ispustio je loptu koju je Majić iz blizine ubacio u mrežu za 2:1.

Do kraja su i jedni drugi pokušavali promijeniti rezultat, ali promjena nije bilo.

Metković je ostvario vrijednu pobjedu koja će igračima puno značiti u nastavku prvenstva.

ONK Metković -Konavljanin 2:1 (0:1)

Sastav: Batinović, Boras (Kozina), Batinović, Sokol (Marušić), Jelavić (M.Borovac), Mioč (Majić), Jerković, Ramić (Bošnjak), Kaleb, Brečić. Trener: Tomislav Plećaš.

Pred 200 gledatelja sudio je Ante Kosor iz Dubrovnika.

Najbolji igrač: Filip Majić

KK METKOVIĆ VRATITI U ŽIVOT

Košarku treba vratiti u sportsku obitelj Metkovića

U proteklih nekoliko mjeseci dogodile su se velike promjene u funkcioniranju svjetskog gospodarstva i sporta, tako da će trebati nekoliko godina za oporavak, osnovno vraćanje na nekadašnje razine.

Kad je riječ o sportu u lokalnim okvirima (Metković i dolina Neretve), također su uslijedile velike promjene. Mislimo na prekid prvenstvenih natjecanja, nemogućnost vježbanja, prekide ugovorene suradnje, i ostale promjene u životu klubova i sportaša.

Dva metkovska kluba, NK Neretva i BK Metković, ostali su u Trećoj HNL Jug, odnosno u Prvoj boćarskoj ligi, iako su bili među kandidatima za ispadanje. ŽNK Neretva će nastaviti natjecanje u Prvoj nogometnoj ligi za žene. Kako se prvenstvo uskoro nastavlja potrebna je opća mobilizacija svih u klubu, kako bi se ekipa uigrala i uspješno nastavila natjecanje.

Ostali sportski klubovi ili udruge vjerojatno brinu iste brige s ciljem da se organizacijski i kadrovski pripreme za nove sezone.

Međutim, u priči o metkovskim klubovima vrlo malo se govori o Košarkaškom klubu Metković, o klubu uspješne sportske prošlosti i tradicije, o klubu u kojemu su nekada igrali poznati košarkaši, a potom uspješni treneri.

Unatoč trajnim problemima oko namicanja sredstava za osiguranje materijalnih uvjeta za rad, taj klub je opstao, dapače, kontinuirano se natjecao i uspješno nastupao.

Posljednju sezonu nije nastupao zbog više razloga, a zdravstvena kriza u svijetu, prolongirala je nove planove za budućnost.

Ključni čovjek KK Metković i istaknuti sportski radnik Nikica Medak, nije nam mogao reći ništa određeno što se klupske budućnosti tiče. Klub je i dalje u mirovanju, stanje se za sada nije promijenilo, a hoće li i kada, teško je reći.

Naše je mišljenje da se košarkaši  nikako ne smiju zaboraviti te da svi sportski radnici u Metkoviću mogu pa i moraju pronaći modalitete novog ustroja kluba te mu omogućiti normalan rad i vježbanje.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250