AKCIJA! Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

REPRIZA PROŠLOGODIŠNJEG FINALA UMA METKOVIĆ

U finalu liga kupa ponovno se sastaju MNK Komarna i MNK Sv. Roko Podrujnica

U finalu liga kupa UMA Metković, za sezonu 2021/22. gledat ćemo prošlogodišnju reprizu, ili bolje rečeno priliku za revanš, jer kao i prošle godine u finalu se sastaju MNK Komarna i MNK Sv. Roko Podrujnica.

Te dvije ekipe su u polufinalnim susretima bile bolje od protivnika rezultatima:

Sveznalica 7400xXpx

Ispod strehe Metković – MNK Sv. Roko Podrujnica 2:4 (1:2)
MNK Komarna – MNK Mlinište 5:1 (2:1)

Prošle sezone (2020/21) u finalu je pobjedu i trofej liga kupa odnijela momčad Komarne. Ekipa Sv. Roko Podrujnica bila je nadomak trofeja, imali su vodstvo od 2:0 na dvije minute do kraja. Komarna je uspjela izjednačit i preko ruleta šesteraca doći do trofeja. Što ovaj ‘revanš’ zasigurno čini još zanimljivijim.

Ispod strehe – Sv.Roko Podrujnica

U utakmicama polufinala najprije je odigrana utakmica između ekipa Ispod strehe i Sv.Roko Podrujnica.

Dobro je otvorila momčad Ispod Strehe utakmicu i povela u 4 minuti preko Roka Brečića.

U nastavku do poluvremena momčad Sv.Roko Podrujnica preokreće rezultat sa dva pogotka Dane Dominikovića 11 i 18 minuta, svog ponajboljeg pojedinca sa dobrom formom u zadnjim utakmicama te vodi 1:2 i odlazi na odmor sa prednošću.

Drugo poluvrijeme donosi dobru i dinamičnu igru sa prilikama na obje strane bez promjene rezultata sve do 28 minute. Tada jednu dugu loptu šalje vratar Sv.Roko Podrujnice Božo Medić u protivnički šesterac gdje vratar Ispod Strehe Družijanić loše procjenjuje let lopte i ona ulazi u gol za povećanje vodstva Sv.Roko Podrujnice na 1:3.

Momčad Ispod Strehe i dalje nastoji se vratit u utakmicu te dvije minute kasnije u 30 minuti lijepim udarcem Dinka Vištice smanjuje na 2:3.

Do kraja utakmice momčad Ispod Strehe stvorila je nekoliko prilika i udaraca no sve je obranio vratar Medić a Sv.Roko Podrujnica točku na pobjedu i četvrti pogodak postižu u posljednjoj 40 minuti autogolom Ramića za 2:4 pobjedu i prolaz u finale.

ISPOD STREHE: M.Družijanić (v), R. Brečić, K. Dodig, I. Ramić, T. Kežić, I. Puljić, M. Manenica, D. Vištica, H. Manenica, M. Mišanović, S. Marević. Voditelj D. Manenica. Sl.predstavnik M. Vidović.

MNK SV.ROKO PODRUJNICA: B. Medić (v), S. Burđelez, M. Krilić, M. Šuman, D. Dominiković, M. Marinović, M. Burđelez, K. Ćelić, M. Vlatković (p.v.). Voditelj J. Marević.

Komarna – Mliniste

U drugom polufinalu odmjerili su snage Komarna i Mliniste.

Čvrsta igra uz malu incijativu Komarne te pokušaje sa obje strane sa nekim udarcem nije dala promjenu rezultata do 12 minute.

Tada jedan pokušaj i udarac Darka Ivankovića u šestercu Mliništa skreće Duje Medak u mrežu za vodstvo Komarne 1:0.

Samo dvije minute kasnije u 14, Darko Ivanković asistira i pronalazi Arara za povećanje vodstva 2:0.

Do poluvremena Mlinište pokušava smanjiti rezultat i vratiti neizvjesnost u utakmici a to im i uspijeva u 19 minuti.

Lijepim pogotkom u akciji u kojoj Zvonimir Sršen, prima loptu na lijevoj strani napada te petom pronalazi Borasa na desnoj koji pogađa i smanjiva na 2:1 i rezultat koji glasi na poluvremenu.

U nastavku neizvjesna utakmica potrajala je sve do posljednjih pet minuta u kojoj se lomilo hoće li doći do izjednačenja i potpune neizvjesnosti do kraja ili će Komarna povećati prednost ka pobjedi.

Komarna je u jednom napadu preko Darka Ivankovića u 35 minuti povela 3:1 a samo minut kasnije još jednim pogotkom preko Duje Medaka za 4:1 za ključnu prednost ka pobjedi.

Do kraja u posljednjim trenucima još jedan pogodak Darka Ivankovića za 5:1 i konačan rezultat i pobjedu Komarne ulazak u finale i novi susret sa Sv.Roko Podrujnicom.

MNK KOMARNA: J. Ivanković (v), I. Krešić, D. Medak, T. Domić, I. Arar, J. Stjepanović, D. Ivanković, S. Dujmović.

MNK MLINIŠTE: Z. Bubalo (v), Z. Medić, J. Boras, D. Barbir, I. Galov, A. Sršen, Z. Sršen, A. Mijoč, M. Vučković. Voditelj I. Popović. Sl. predstavnik G. Galov.

Iscrpno izvješće pripremio je Nikica Medak.