Hotel PRESIDENT 1200×200

ŠTICA U FINALU

Štimac se svađao sa sucem i dobio crveni karton, ali je uveo Indiju u finale

Reprezentacija Indije plasirala se u finale južnoazijskog prvenstva koje se igra na Maldivima nakon što je u odlučujućoj utakmici pobijedila domaćine 3:1.

Momčad koju vodi Igor Štimac je prvi put nakon siječnja 2019. godine nekome zabila više od dva gola i nastavila odličan niz od osam utakmica bez poraza. Indija je povela u 33. minuti golom Manvira Singha, jednog od šest Singa u momčadi, a Maldivi su izjednačili iz penala u 45. minuti. Junak Indije bio je 37-godišnji Sunil Chhetri koji je u 119. nastupu za svoju reprezentaciju zabio dva gola (ukupno 76) i odveo je u finale u kojem će u subotu igrati protiv Nepala.

Štimac je vrlo temperamentno vodio utakmicu pa je u prvom poluvremenu dobio prvi, a u 80. minuti drugi žuti karton te je kraj susreta dočekao na tribinama.

Južnoazijsko prvenstvo igra se po sustavu jedne skupine s pet momčadi u kojoj svatko igra sa svakim, a prve dvije momčadi igraju u finalu. Mjesto u finalu Nepal je osigurao ranije danas nakon što je s Bangladešom odigrao 1:1. No, Indija će vjerojatno biti bez svojeg izbornika zbog crvenoga kartona.

Štimac je postao viralan na društvenim mrežama nakon što je plesom proslavio gol pobjednički gol protiv Nepala u pobjedi 1:0. Indijski izbornik plesao je ispred klupe u stilu nepalskog izbornika Abdullaha Almutairija koji je poznat po takvim proslavama.

“Štimac mi se rugao kad je to učinio. Ovo je sport, a u njemu je respekt najvažniji. Ovo je sramota”, rekao je Almutairi, a Štimac mu je odgovorio:

“Ne znam zašto je moja proslava kriva. Mislim da mu je bolje da se brine o sebi i svojoj reprezentaciji. Rekao je da Indija ima 95 posto šanse za pobjedu u ovoj utakmici. Time je pokazao nepoštovanje svojoj reprezentaciji. Neka razmišlja o njoj, a ne o meni”.

Indija je najtrofejnija nacija na južnoazijskom prvenstvu sa sedam titula, a zadnju je osvojila 2015. godine, javlja Index.hr.

DANAS SE IGRA PRVA ZAOSTALA UTAKMICA

Rukometašice Metkovića kod kuće igraju sa Zadrom

Rukometašice Metkovića u drugoligaškom stupnju natjecanja do sada su odigrale šest utakmice i prikupile četiri boda te se nalaze na šestom na ljestvici. Zbog poznatih (epidemioloških ) okolnosti morale su biti odgođene čak tri utakmice, sa Zadrom, Sinjom, i Orkanom.

U subotu, 4.prosinca s početkom u 16 sati Metkovke će na svom parketu ugostiti  ŽRK Zadar, ekipu koja ima samo dva boda. No bez obzira na skromnu bodovnu zalihu Zadranki,  igračice ŽRK Metković moraju igrati kako najbolje mogu i znaju. Inače, pokazale su da znaju i da mogu i da svom klubu žele donositi nove uspjehe. Kako stoji u službenom rasporedu, već sutra, dakle 5.12. Metkovke bio trebale otputovati u Sinj i odraditi utakmici iz 6.kola, a onda 12.prosinca trebale bi otputovati u Dugi Rat i odigrati utakmicu iz 4.kola s Orkanom.

Zaista, pred našim rukometašicama dosta je teško razdoblje, nadamo se i uspješno.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250