PETASON VRANJIC BOLJI

Rukometašice poražene, ali nisu razočarale

Arhivska fotografija

Rukometašice Metkovića doživjele su poraz u  susretu s Petason Vranjicem, 28:21 (12:9).

Vranjičanke su nasvom parketu prve došle do pogotka za 1:0, a zatim su ostvarile prednost od 3:1. Mlade Metkovke nisu se predale već su u 19.minuti poravnale na 7:7 pogotkom Jarak, ali nakon poravnanja Vranjičanke postižu četiri pogotka zaredom te su otišle na odmor pri rezultatu 12:9.

U nastavku još bolja igra domaćih, imale su prednost od 2 do tri pogotka, ali su uporne i hrabre igračice Metkovića anulirale i tu prednost te su preko Mikulić u 46.minuti poravnale na 17:17.

Petason diže rezultat na četiri razlike, a do kraja i na sedam razlike, te je zasluženo upisao pobjedu.

Ipak, igračice Metkovića zaslužuju pohvalu za svoju igru . Pokazale su da će iz utakmice u utakmicu igrati sve bolje.

Strijelci: Obšivač 4, Srna 4, Dropuljić 2, Jarak 3, Mikulić 3, Šiljeg 5.

U redovima pobjednica Ivka Kljakić Gašpić postigla je 7 golova.

PRVA BOĆARSKA LIGA JUG

Boćari Metkovića nekompletni doživili poraz u Otoku

Boćari Metkovića na ljestvici 1.HBL Jug ostali su u vrhu, ali i dalje raspolažu s 9 bodova. U subotu su gostovali u Otoku kod Sinja i izgubili, 15:11.

Osnovni razlog gubitka (vrlo važnih bodova) svakako je izostanak nekolicine igrača zbog bolesti ili drugih razloga, a među ostalim Vidovića i Grbića.

U zadnje tri discipline Metkovci su bili vrlo blizu pobjede, makar u jednoj disciplini koja bi donijela neodlučeno.

Nažalost, minimalnim omjerom izgubili su sve tri discipline, pa su ostali bez pozitivnog rezultata. Međutim, metkovski boćarski znalci sigurno će u budućem razdoblju nadomjestiti gubitak bodova u Sinjskoj krajini.

Pekarstvo Metkovka – Reklama14 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250