USPJEŠAN POČETAK PRVENSTVA

Pobjeda rukometaša Metković Mehanike

Objavljeno 7. listopada 2018. u kategorijama: News, Rukomet, Sport.

RK Metković Mehanika

Rukometaši Metković Mehanike ugodno su iznenadili na gostovanju u Solinu gdje su pobijedili domaćina Hrvatskog Dragovoljca rezultatom 24:27 (8:14).

Metkovci su u drugoj prvenstvenoj utakmici zaigrali puno bolje i kvalitetnije nego na prethodnoj u Metkoviću s momčadi Crikvenice koju su porazili s jednim pogotkom razlike. U susretu u Solinu gosti su od samoga početka imali igru i rezultat. Samo  na otvaranju rezultat je  bio izjednačen na 1:1, a sve ostalo bilo je u znaku igrača s Neretve. Tijekom utakmice posebno je briljirao vratar Darijan Bošković koji je upisao 18 obrana, od čega šest obrana udaraca sa sedam metara!

Po običaju najbolji strijelci bili su i ovom prigodom Cvitanović s devet Buntić sa 7 i Kolovrat s pet pogodaka.

Da je sudački kriterij bio makar malo ujednačen, pobjeda Metković Mehanike mogla je biti uvjerljivija i izražena s većom razlikom pogodaka. Naime, za Dragovoljce su dosudili čak 11 sedmeraca, a za Metković Mehaniku samo dva. Gosti su imali 12 minuta isključenja, a domaći šest minuta.

Na kraju utakmice trener Metković Mehanike Filip Romić nam je rekao :

– Prezadovoljan sam postignutim rezultatom i našom pobjedom, a posebno zahvaljujem svim našim igračima na borbenoj i kvalitetnoj igri. Igrali su puno bolje i odgovornije nego na našem terenu u prvom kolu, pa se nadam da ćemo tako i nastaviti. Ovaj start u prvenstvu i četiri osvojena boda naš su veliki kapital za nastavak natjecanja –