3. HNL JUG

Visoka pobjeda Neretve

NK Neretva

Za razliku od prethodnih utakmica u kojima je Neretva imala igru, ali ne i rezultat, u susretu sa Splitom sve je bilo onako kako priželjkuju navijači, igrači i stručni stožer.

Od prve minute Neretva je zagispodarila terenom, vezni igrači hranili su loptama napadače, dok je obrana ono malo splitskih poluprigoda zaustavljala bez problema.
Već u 9. minuti na ubačaj Sršena odlično je reagirao mladi Erjauc kojemu je trener dao priliku da se dokaže. On je loptu primirio i krenuo korak- dva te je precizno i snažno poslao loptu iza leđa splitskog vratara Serdarevića.

I nakon toga gledali smo jednu novu Neretvu i igru punu hitrine, preciznosti i pune angažiranosti svakog pojedinca, a u obrani posebice Dražena Glibe koji je pokazao istinske nogometne vrijednosti. Gosti u podmlađenom sastavu pokazali su da znaju igrati, međutim, oni nisu stvorili niti jednu pravu prigodu. Stoga je bolja Neretva svoju nadmoć okrunila novim pogotkom u 27. minuti. Luka Juričić je završio brzi napad Neretve, oslobodio se svog čuvara i s 18 metara odlično pogodio za 2:0. Bio je to pogodak za pamćenje i potvrda da je Neretva dobila pravo igračko pojačanje.

Uz Glibu vrlo dobro je igrao i Mate Crnčević koji je presjekao veći broj napada igrača iz Splita.

Čim je počeo drugi dio igre, opet su prigodi našao Juričić koji s 3 metra nije uspio pogoditi mrežu gostiju.

Prvu prigodu imali su Splićani u 57. minuti preko Čalušića koji je čiji je udarac završio pored vrata Neretve.

U redovima Splićana povremenim bljeskovima isticao se Kelez, ali sam nije mogao ništa,a uz to kapetan Neretve Batinović nije mu dao disati.

U samoj završnici, u 87. minuti uslijedio je novi napad Neretve, lopte se dokopao Juričić i iz blizine lagano i precizno pogodio za 3:0. I onda u 90. minuti, jedan od najboljih na utakmicu, Glibo, krenuo je u napad. Brečić je ubacio iz kuta, a Glibo iz blizine u padu postiže pogodak za konačnih 4:0.

Trener Neretve Goran Galov:
– Konačno smo pokazali kako želimo igrati. Zadovoljan samo igračima, visokom pobjedom i prikazanom igrom. Međutim, uvijek se može i mora bolje, pa se nadam da ćemo tako i nastaviti.-

Igralište Neretve. Gledatelja: 200. Sudac: Josip Višić (Split).
Strijelci: 1:0 Erajuc (9), 2:0 Juričić (27), 3:0 Juričić (87), 4:0 Glibo (90).
Neretva: Mulać, Juričić,Kožul,Kuran,Crnčević (od 63. Jerković), Glibo, Batinović, Marić, Erjauc (od 74. Raguž), Sršen (od 80. Brečić), Medić. Trener: Goran Galov

Igrač utakmice: Luka Juričić

Piše: Pero Jakić / Metković NEWS