Dalmata - Jura Shop Vas časti niskim cijenama! LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

BRAVO METKOVIĆ

ONK Metković plasirao se u finale kvalifikacija za ulazak u 3.HNL

U sjajnoj atmosferi nogometaši Metkovića u uzvratnom su kvalifikacijskom susretu za ulazak u 3.HNL jug s Omladincem iz Vranjica ostvarili prolazak u finale gdje će odmjeriti snage s GOŠK-om iz Kaštela.

Metković je u regularnom dijelu utakmice postigao dva gola i na taj način eliminirao prednost Omladinca iz prve utakmice od, također, 2:0.

Zatim se pristupilo izvođenju udaraca s 11 metara u čemu su domaći bili pobjednici, s 4:2.

Prvi je s bijele točke za domaćih 1:0 pogodio Nedo Ereš, zatim je udarac Ćope obranio izvrsni vratar Metkovića Božo Medić, potom je udarac Roka Brečića zaustavio vratar Omladinca Puharić, a onda je udarac Omladinčeva Rendića zaustavio junak utakmice Medić.

Dragan Brečić doveo je svoje do 2:0 preciznim udarcem, na 2:1 smanjio je gostujući Vojković, a onda je kapetan Josip Plećaš pogodio za 3:1.

Ivan Boko je smanjio na 3:2, a potom je Nikola Jelčić strašnim udarcem donio Metkoviću 4:2!

U teren su utrčali navijači, prijatelji kluba, mladi i stari…Slavlje je bilo iznimno zanimljivo, srčano, sportsko i emotivno.

U prolazu nam je kapetan Josip Plećaš rekao: Je li bilo kako sam vam rekao u najavi? Sretni smo i veseli, gorjeli smo ali nismo izgorjeli. Idemo dalje, pa ćemo vidjeti dokle.

No, vratimo se na sam početak utakmice. U redovima Metkovića nije bilo nekolicine igrača, skupio se teret poraza u Vranjicu, jednomjesečna neizvjesnost i puno toga ne baš dobroga. Činilo se da su gosti nekako sigurnije ušli u utakmicu, u odnosu na domaće, ali je kasniji razvoj događaja pokazao da se radilo i određenoj taktičkoj situaciji od strane Metkovića.

Već 5 minutu Franić je za goste imao priliku, ali je Medić bio na mjestu. Uzvratio je Dragan Brečić, bez pogotka, a u 12.minuti opet je Medić bio na visini zadaće. Obrana Omladinca bila je vrlo odlučna i sigurna, a momčad je čekala prilike za kontraudare.

Medić je i u 18. minuti pokazao koliko zna, a onda je gostujući Franić pogodio okviru Medićevih vrata.

Uzvratio je Kežić, zatim su u prigodama bili Dragan Brečić i Josip Plećaš, pa je na odmoru rezultat glasio 0:0. A u nastavku druga slika.

Tomo Plećaš osvježio je momčad novim snagama, igra domaćih dobila je na dinamici, stvarane su prave prigode.

U 58.minuti slavlje u gledalištu, Metković je poveo s 1:0. Nedo Ereš je znalački malo iskosa odlično zahvatio loptu i poslao je u mrežu vratara Puharića.

Četiri minute kasnije Franić pogađa okvir Medićevih vrata, a domaći zatim nastavljaju juriše. Podsjetili su na svoje sjajne igre iz prethodne sezone.

Gostima je ponestajalo koncentracije, a Metkovci kao do su iz minute u minutu dobivali neku novu snagu. Takav pristup urodio je plodom u 81.minuti kada je Šutalo iskosa s desne strane uputio snažan udarac, a lopta završila u mreži za 2:0!

To je značilo brisanje poraza u Vranjicu i pristupanje izvođenju udaraca s bijele točke u čemu su Metkovci bili upečatljivi, a vratar Medić istinski junak.

Recimo i to da je glavni sudac utakmice bio Dario Kulušić iz Šibenika odakle su bili prvi i drugi pomoćni sudac, četvrti sudac i delegat Mladen Hrga.

Takvo izvrsno arbitriranje odavna nismo gledali.

Čestitke našim momcima!

BK METKOVIĆ - BK BISTON

Ljubitelji boćanja dolaze na svoje, u Boćarski dom Metković stiže dvostruki prvak Hrvatske

Boćari Metkovića zahvaljuju vjernoj publici koja ih je prošlog vikenda bodrila do pobjede te ih pozivaju i ove subote kada u Metković stiže dvostruki prvak Hrvatske

Ljubitelji boćanja dolaze na svoje, u sklopu 8. kola boćarske Super lige Hrvatske u subotu u Boćarski dom Metković stiže BK Biston.

Ekipa iz Baške Vode je dvije godine za redom prvak Hrvatske i u Metković stiže predvođena svjetskim prvacima braćom Marinom i Perom Ćubela. Ali i naše ‘momke’ se nešto pita, stoga vjerujemo da je pred nama prava poslastica za ljubitelje boćanja.

Biston je trenutno na drugoj poziciji prvenstvene tablice sa uknjiženih 15 bodova, dok je Metković na četvrtoj sa 12 bodova. Ukratko, ako boćari Metkovića pobijede u ovom susretu tada će se bodovno izjednačit s Bistonom.

Boćari Metkovića, ovom prilikom prije svega zahvaljuju vjernoj publici koja ih je prošlog vikenda bodrila do pobjede u susretu s Istrijanima te ih pozivaju i ove subote da ih podrže u što većem broju.

Boćarski dom Metković, subota, 4. veljače u 15 sati.