Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

BRAVO METKOVIĆ

ONK Metković plasirao se u finale kvalifikacija za ulazak u 3.HNL

U sjajnoj atmosferi nogometaši Metkovića u uzvratnom su kvalifikacijskom susretu za ulazak u 3.HNL jug s Omladincem iz Vranjica ostvarili prolazak u finale gdje će odmjeriti snage s GOŠK-om iz Kaštela.

Metković je u regularnom dijelu utakmice postigao dva gola i na taj način eliminirao prednost Omladinca iz prve utakmice od, također, 2:0.

Zatim se pristupilo izvođenju udaraca s 11 metara u čemu su domaći bili pobjednici, s 4:2.

Prvi je s bijele točke za domaćih 1:0 pogodio Nedo Ereš, zatim je udarac Ćope obranio izvrsni vratar Metkovića Božo Medić, potom je udarac Roka Brečića zaustavio vratar Omladinca Puharić, a onda je udarac Omladinčeva Rendića zaustavio junak utakmice Medić.

Dragan Brečić doveo je svoje do 2:0 preciznim udarcem, na 2:1 smanjio je gostujući Vojković, a onda je kapetan Josip Plećaš pogodio za 3:1.

Ivan Boko je smanjio na 3:2, a potom je Nikola Jelčić strašnim udarcem donio Metkoviću 4:2!

U teren su utrčali navijači, prijatelji kluba, mladi i stari…Slavlje je bilo iznimno zanimljivo, srčano, sportsko i emotivno.

U prolazu nam je kapetan Josip Plećaš rekao: Je li bilo kako sam vam rekao u najavi? Sretni smo i veseli, gorjeli smo ali nismo izgorjeli. Idemo dalje, pa ćemo vidjeti dokle.

No, vratimo se na sam početak utakmice. U redovima Metkovića nije bilo nekolicine igrača, skupio se teret poraza u Vranjicu, jednomjesečna neizvjesnost i puno toga ne baš dobroga. Činilo se da su gosti nekako sigurnije ušli u utakmicu, u odnosu na domaće, ali je kasniji razvoj događaja pokazao da se radilo i određenoj taktičkoj situaciji od strane Metkovića.

Već 5 minutu Franić je za goste imao priliku, ali je Medić bio na mjestu. Uzvratio je Dragan Brečić, bez pogotka, a u 12.minuti opet je Medić bio na visini zadaće. Obrana Omladinca bila je vrlo odlučna i sigurna, a momčad je čekala prilike za kontraudare.

Medić je i u 18. minuti pokazao koliko zna, a onda je gostujući Franić pogodio okviru Medićevih vrata.

Uzvratio je Kežić, zatim su u prigodama bili Dragan Brečić i Josip Plećaš, pa je na odmoru rezultat glasio 0:0. A u nastavku druga slika.

Tomo Plećaš osvježio je momčad novim snagama, igra domaćih dobila je na dinamici, stvarane su prave prigode.

U 58.minuti slavlje u gledalištu, Metković je poveo s 1:0. Nedo Ereš je znalački malo iskosa odlično zahvatio loptu i poslao je u mrežu vratara Puharića.

Četiri minute kasnije Franić pogađa okvir Medićevih vrata, a domaći zatim nastavljaju juriše. Podsjetili su na svoje sjajne igre iz prethodne sezone.

Gostima je ponestajalo koncentracije, a Metkovci kao do su iz minute u minutu dobivali neku novu snagu. Takav pristup urodio je plodom u 81.minuti kada je Šutalo iskosa s desne strane uputio snažan udarac, a lopta završila u mreži za 2:0!

To je značilo brisanje poraza u Vranjicu i pristupanje izvođenju udaraca s bijele točke u čemu su Metkovci bili upečatljivi, a vratar Medić istinski junak.

Recimo i to da je glavni sudac utakmice bio Dario Kulušić iz Šibenika odakle su bili prvi i drugi pomoćni sudac, četvrti sudac i delegat Mladen Hrga.

Takvo izvrsno arbitriranje odavna nismo gledali.

Čestitke našim momcima!

SEZONA 2021/2022.

Karate klub ‘Knez Domagoj’ uspješno završio još jednu natjecateljsku sezonu

Nakon dvije godine neizvjesnosti  i zabrane natjecanja i treniranja zbog pandemije COVID 19, napokon smo dočekali jednu sezonu u kojoj su se organizirala natejecanja. Naš klub je sezonu odradio veoma uspješno. Odradili smo 10-tak natjecanja. U klubu smo veoma zadovoljni ovosezonskim rezultatima, posebno zbog okolnosti u kojima smo djelovali posljednje dvije godine, ističe Mijo Volarević te dodaje:

U ovoj sezoni imamo 80-tak osvojenih medalja, i zlatnih i srebrenih i brončanih..

Treba istaknuti da smo bili uspješni i na Državnom prvenstvu za ml. uzraste gdje je naš natjecatelj Matej Kljusurić osvojio 3 mjesto i brončanu medalju. Medalja je za poen izmakla Deanu Knežiću, Za medalju na državnom imale su meč i Erika Vasilj, Lucija Plećaš i Jelena Lazarević.

Naš natjecatelj Matej Kljusurić je svojom medaljom s Državnog prvenstva zaradio  priznanje Športske zajednice grada Metkovića za sebe i za klub.

Moram istaknuti da je ovu sezonu na svojim leđima najviše iznio trener Mladen Kolovrat. Tek u drugom dijelu sezone priskočio mu je trener Ante Bebić, a na samom kraju i trener Mijo Volarević.

Čestitamo svim natjecateljima i trenerima.

Pekarstvo Metkovka – Sirnica Uskrs 300×250