AKCIJA! Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

NASTAVAK PRVENSTVA PREKO OREBIĆA

Nogometaši ONK Metković kane zadržati prvo mjesto

Odlični rezultati ONK Metković u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi i prvo mjesto u prvom dijelu prvenstva, odlična su osnova za nadanja da će momci koje vodi trener Tomislav Plećaš i u nastavku ostvariti nove sportske uspjehe, bez obzira na ambicije ostalih takmaca.

Naime, proljetni dio prvenstva započinje u nedjelju, 7.ožujka, utakmicama 12.kola u kojemu se sastaju:

Sveznalica 7400xXpx

Orebić-ONK Metković, Jadran (S)-Slaven, Maestral-Croatia, Gusar-Župa dubrovačka, Sokol-Zmaj i Konavljanin-Žrnovo.

Podsjetimo, prvi je ONK Metković s 26 bodova, drugi je Slaven s 24, a od neretvanskih klubova Gusar je četvrtom mjestu s 18 bodova (uz -2 boda), te Maestral iz Krvavca na posljednjem 12. mjestu sa samo 3 boda.

U nedjelju nogometaši Metkovića će gostovati u Potomju gdje će im domaćin biti momčad Orebića, s kojom imaju i dobrih i loših iskustava.

Trener Plećaš i njegovi igrači odlučni su, iako su gosti, dati sve od sebe kako bi pobijedili i učvrstili se na vodećoj poziciji.

– Neće biti lako, ali naša momčad želi nizati pobjede i na kraju biti vodeća kako bi se uključila u novi sustav natjecanja (Četvrta liga, nakon osnivanja Jedinstvene treće hrvatske lige). Kako bi to zvučalo kad bismo rekli idemo igrati pa kako bude, ne mi se idemo boriti i nadigravati s jednom odličnom ekipom i tražiti pobjedu. Mislim da smo prošle jeseni bili zasluženo prvi, zimus smo radili dosta naporno i kvalitetno, odigrali smo nekoliko pamtljivih utakmica, a u Kupu smo pobijedili Gusara. U našoj momčadi nije bilo velikih promjena. Došli su nam Ereš i Mate Pehar, koji su pravi momci i igrači i koji nam sigurno mogu puno pomoći, – rekao je trener ONK Metković, Tomislav Plećaš.

1.ŽNL DUBROVAČKO NERETVANSKA

ONK Metković podijelio bodove u Orebiću, Croatia prejaka za Maestral u Gabrilima, Gusaru remi sa Sokolom

U subotu su odigrane pretposljednje utakmice prvog dijela sezone 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanske. Od neretvanskih klubova ONK Metković je podijelio bodove na gostovanju u Orebiću, Maestral je izgubio od Croatie u Gabrilima, a Gusar na Jadranovu remizirao sa Sokolom.

Pogodak za vodstvo ONK Metkovića na Haštriću u 44. minuti je postigao Andrej Vidačković. U drugom dijelu domaći su propustili priliku za izjednačenje s bijele točke u 68′, da bi ipak u 88. minuti došli do boda.

ONK Metković – NK Orebić 1:1 (0:1)

Croatia Gabrile je na svom Sv.Martinu sasvim zasluženo došla do pobjede 4:0 sa trećeplasiranim Maestralom te ih preskočila na prvenstvenoj ljestvici.

Dva gola postigao je Tin Vidak (40′, 43′), a po jednog Luka Perak (46′) i Domagoj Ljubišić (80′)

NK Croatia – NK Maestral 4:0 (2:0)

U utakmici odigranoj na Jadranovu Gusar iz Komina je podijelio bodove sa ekipom Sokola.

NK Gusar – NK Sokol 1:1

Pogledajmo sve rezultate i prvenstvenu ljestvicu.

Pekarstvo Metkovka – Jastučići s čokoladom 300×250