Neretvanski Oglasnik 1200x200px

OSJETAN ZAMOR NA IGRAČIMA

Neretva bez bodova iz Biograda, ritam subota-srijeda uzima danak

Nogometaši Neretve na gostovanju u Biogradu nisu uspjeli u svojim nakanama osvajanja jednog ili tri boda, a Primorac je slavio s 2:1 (2:0).

Prema konačnom ishodu jasno je da Neretva nije bila inferirona, i da je rezultat na kraju mogao biti i drukčiji.

Detaljnije obrazloženje poraza i svoja viđenja s nama je podijelo trener Neretve Damir Borovac:

– Napišite neka ljudi znaju da mi igramo u ritmu subota-srijeda i da je sve ovo naše prvo iskustvo s tako napornim ritmom rada i igranja. Mi, Sloga i Vodice bili smo po 15 dana u samoizolaciji, a HNS nema sluha za naše probleme, odnosno za učestalo odigravanje utakmica. Takav ritam ne bi izdržao niti jedan naš prvoligaš, i tu se nešto mora napraviti. Mi opet u srijedu imamo utakmicu, pa onda ponovo u subotu, pa opet u srijedu! Tko može imati toliko igrača, i tko može znati koliko će ih moći igrati.

Što se tiče utakmice u Biogradu u prvom dijelu osjetio se zamor nakon utakmice s Kamenom. Osim toga mislim da je domaćin poveo iz prestrogo dosuđenog udarca s 11 metara, kada je Ješe pogodio za 1:0.

Ubrzo smo primili i drugi gol (Vodopija, 43.minuta), a u nastavku smo izvršili određene korekcije u igri, pa je bilo više prilika. Jednu je iskoristio igrač s klupe, Ljubić u 85.minuti koji je smanjio na 2:1. Trebali smo možda i prije postići pogodak, pa bi stvari možda izgledale drukčije. Dobru prigidu propsutio je realizirati naš igrač Okić, – rekao je na kraju trener Borovac.

PODJELA BODOVA U ROVINJU

Metković Mehanici samo jedan bod u Rovinju

Arhivska fotografija

Metković Mehanika u Rovinju nije uspjela stići do pobjede i dva boda, već je osvojila samo jedan igrajući s momčadi Rovinja neodlučeno, 31:31 (15:15).

Prema svemu sudeći, prvo dio susreta gotovo u potpunosti je što se kretanja rezultata tiče pripao gostima, a drugi dio igračima domaćeg sastava.

Metkovci su od početka imali rezultatsku prednost , 1:3, 2:4, 3:5, 4:5, 6:7, a u 10.minuti uslijedilo je poravnanje, 10:10.

Metković je do 20.minute imao prednost od jednog gola, domaći prelaze u vodstvo u 21. minuti (11:10), slijedila su nova poravnanja gostiju i njihova prednost u 28.miønuti od 13:14.

Domaći su poravnali, zatim poveli s jednim golom razlike da bi Marić sa 7 metara pogodio za 15:15 na odmoru.

U nastavku Rovinjani imaju od jednog do tri gola prednosti, Metković se u 39.približio na 21:20, domaći opet bježe na jedan ili dva gola razlike, ali je u 54.minuti rezultat bio 28:28. Angažiranom igrom gosti u 58. minuti dolaze do dva gola viška (29:31), ali Bašić prvo pogađa za 30:31, a devet sekundi prije kraja i za konačnih 31:31.

Treba reći da nakon toga Marić nije iskoristio „sedmerac“, a da jest, tada mi Metkovci otišli kući pjevajući. Međutim, ni bod nije loš, kad već nisu osvojena dva.

Marić s 8, Batinović sa 7 i Arapović sa pet golova bili su ponajbolji strijelci Metkovića, a Đukanović (9) i Pavlov sa 8 golova u redovima Rovinja.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250