DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

SLATKA POBJEDA DJEVOJČICA S NERETVE U SPLITU

Nakon vrlo dobre igre rukometašice Metkovića došle do prve pobjede

Na kraju je pravda zadovoljena, Metkovke su u susretu s ekipom Split 2010 2 izvojevale pobjedu, 18:19 (9:7), zahvaljujući borbenoj igri posebice u drugom dijelu.

Pobjednički gol postigla je Antonela Srna nakon minute odmora, a sedam sekundi prije kraja utakmice. Na samom početku rezultat je nekoliko puta bio izjednačavan, a potom su igračice Splita došle do prednosti 7:4. Petra Obšivač nije iskoristila čak dva sedmerca u prvom dijelu, ali je ista igračica smanjila vodstvo domaćih na 7:5. Ipak Splićanke su na odmor otišle s dva gola viška 9:7 !

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

I onda u nastavku djevojčice s Neretve kreću u bitku za bodove, pogocima Šiljeg i Srne koje su poravnale na 9:9 i 11:11, a zatim sjajna Petra donosi prednost svojoj ekipi io prvo vodstvo 11:12.

Uslijedilo je nekoliko poravnanja, a onda Obšivač i Srna okreću vodu na svoj mlin i Metković vodi 14:16, zatim i 14:17 (55. minuta). Pohitale su i domaće igračice k poravnanju, a uspjela Zelić u 58. minutu pogotkom za 18:18.

MOST Nikica Hajvaz 740×154

Klupa Metkovića tražila je minutu odmora, igra je nastavljena a kako rekosmo Antonela Srna postigla je pogodak za 18:19 i veliku pobjedu svoje ekipe.

Sastav i strijelci: Prnjić, Obradović, Obšivač 7, Srna 6, M. Vidović, Gustin 2, Bebić, Družijanić, Dropuljić 1, Jarak, J. Vidović, Vatović, Dodig, Kozina i Šiljeg 3.

Pogledajte pobjedničke pogotke.

ROKO TOLIĆ 740/300px

DOIGRAVANJE ZA OSTANAK

U prvoj utakmici doigravanja Neretva pobijedila ŽNK Marjan

U prvoj utakmici doigravanja ženskih nogometnih prvoligaša (za ostanak), nogometašice Neretve iz Metkovića na svom terenu su nakon bolje i učinkovitije igre savladale s 3:1 ekipu Marjana iz Splita.

Već u 8. minuti Šiljeg je znalački poentirala za vodstvo, 1:0, a neumorna Marija Herceg priredila je novi razlog za slavlje svojim suigračicama u 28. minuti,kada je pogodila za 2:0. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Jedan od povremenih napada Marjana iskoristila je Prskalo u 48. minuti za smanjenje rezultata, na 2:1. Domaće su ubrzale ritam igranja, slagale su svoje napadačke akcije, i vrlo brzo u, 59. minuti došle su do novog pogotka. Loptu u mrežu za 3:1 uputila je Mandić.

Treba znati da će Neretva u doigravanja odigrati ukupno šest utakmica s Donatom, Marjanom i Viktorijom. S obzirom na to da već ima 15 bodova, u svih šest utakmica dovoljno joj je osvojiti još tri boda za siguran ostanak u prvoligaškom društvu, a taj cilj Neretva je ostvarila već u prvoj utakmici. Trenutačno, Donat ima 21 bod, Neretva 18, Marjan 5, a Viktorija 1.

Metkovke u nedjelju igraju s Viktorijom u Slavonskom Brodu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250