14. MEMORIJALNI TURNIR STANKO SIVRIĆ, MEĐUGORJE

Na turniru u Međugorju najbolje su, naravno, metkovske ekipe – ŽRK Metković osvojio zlato i broncu, RA Jerkovac čak tri srebra

Jučer je u Međugorju održana završnica 14. Memorijalnog turnira Stanko Sivrić u kojem su najbolje bile metkovske ekipe.

U finalu za 2004. godište ŽRK METKOVIĆ pobijedio je RA JERKOVAC rezultatom 19:10.

Tako su u najvažnijoj kategoriji na turniru, rukometašice ŽRK Metkovića, 2004. godišta, nakon svih šest uvjerljivih pobjeda, osvojili prvo mjesto. Marijeta Prnjić proglašena je najboljom golmanicom turnira.

RA JERKOVAC osvojila je čak tri srebra s godištima 2008. i mlađe, 2006. i mlađe i 2004. i mlađe.

RA Jerkovac se može podičiti i nagradama za najbolje pojedince: najbolji igrač 2006. godišta Sara Šiljeg, najbolja vratarka 2008. godišta Vanessa Bebić i ponovno najbolji igrač 2004. godišta Lukrecija Krstičević.

U kategoriji 2006. godišta djevojke iz ŽRK METKOVIĆ u utakmici za treće mjesto pobijedile ŽRK MARINA, KAŠTELA rezultatom 11:8.

U jakoj konkurenciji, godište 2006., smoglo je snage u teškim vremenskim uvjetima u zadnja dva dana, kada su igrali četiri odlučujuće utakmice, osvojiti treće mjesto. U borbi za broncu posebno se istakla golmanica Antea Butigan s nekoliko sjajnih obrana te obranjenim sedmercem kada se lomila utakmica.

Izvor i fotografije: ŽRK Metković i RA Jerkovac / Facebook

VODICE GOSTUJU U METKOVIĆU

Trener Neretve, Galov: ‘Želimo pobjedu… čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute!’

U tri prvenstvene utakmice Neretva je upisala dva poraza i jedan neodlučen ishod s Neretvencem u Opuzenu, pa je stoga na začelju trećeligaške ljestvice s jednim bodom.

Jedan bod na svom kontu imaju i Vodice koje su taj bod izborile baš u Baškoj Vodi gdje je Neretva u prošlog vikenda izgubila s 2:1.

Vodice su u srijedu, 18. rujna gosti Neretve u Metkoviću gdje pretpostavljamo nikada do sada nisu igrali.

U redovima Neretve neće biti značajnijih promjena u sastavu što bi značilo da će trener Galov dati povjerenje igračima koji su igrali u posljednje tri utakmice. Mate Pehar od kojega se puno očekivalo još nije spreman, ali će biti spreman za nastup u subotu i susret s Junakom u Sinju.

Na treningu je bio ozlijeđen mladi Lokin koji će zaigrati protiv Vodica.

– Neretva nema drugog izbora osim nastojanja da pobijedi. Moramo biti pravi svih 90 minuta i od prve minute moramo našim gostima dati do znanja što želimo. A, želimo pobjedu do koje možemo doći samo čvrstom i borbenom igrom od prve do zadnje minute bez obzira na kretanje rezultata. Mislim da smo kvalitetniji sastav koji će izboriti 3 boda, – rekao je trener Neretve Goran Galov. Inače, utakmica počinje u 16 sati i 30 minuta.

U utorak je momčad Jadrana LP s 1:0 poražena u Hrvacama.

Pekarstvo Metkovka – Reklama7 300×250