ŽENSKI NOGOMET

Dinamo porazio Neretvu u Metkoviću

ŽNK Neretva nije uspjela na svom terenu iznenaditi ekipu Dinama iz zagreba. Gošće su zasluženo slavile, uz rezultat 1:5 (0:3).

Od početka se vidjelo da je Dinamo snažnija i uigranija ekipa, te da će Metkovke teško do bodova.

U prvom dijelu nakon dominacije i bilje igre Dinamo je postigao tri pogotka pa su igračice bez puno briga otišle na odmor.

U nastvaku je Neretva zaigrala nešto agresivnije. U 49. minuti Nikol Šunjić bila je nepropsino zaustavljena pa je dosuđen kazneni udarac za Neretvu. Precizno je za 1:3 pogodila Mijoč.

Međutim, Zagrepčanke su u nastavku zaigrale još angažiranije te su postigle još dva gola za konačnu pobjedu, 1:5.

Treba reći da na vratima Neretve nije bilo standardne Jelene Kešina, te da je mrežu Neretve prislino morala čuvati igračica Šiljeg.

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250