BMNT PLOČE 2019.

Dalmata Jura Shop pobjednik malonogometnog turnira u Pločama

Rezultatom 2:0 malonogometaši momčadi Dalmata Jura Shop slavili su u finalu BMNT Ploče 2019. Golovima prvog strijelca turnira Davora Ivankovića u drugom poluvremenu slomili su otpor čvrste momčadi CB Tropicana.

Uz pobjednički pehar Dalmata Jura Shop zaslužili su novčanu nagradu od 22.000,00 kuna. U svojim redovima, uz najboljeg strijelca Ivankovića (7 pogodaka), imali su i najboljeg igrača turnira Antu Galića. Za najboljeg vratara proglašen je Mateo Vlatković (CB Tropicana). Tropicana je uz pehar za drugo mjesto osvojila i novčanu nagradu od 5.000,00 kuna koju su odlučili donirati Udrugi Radost iz Ploča. Svaka čast! Treće mjesto osvojila je momčad Bobanovo selo (pehar i 3.000,00 kuna). Priznanja i pehare najuspješnijim uručili su Pero Dulaj, član Organizacijskog odbora, i Mišo Krstičević, gradonačelnik Ploča.

CB TROPICANA – DALMATA JURA SHOP 0:2 (0:0)

Dom sportova. Gledatelja 350. Suci: Emil Tomašević i Denis Musulin.

STRIJELAC: 0:1 Ivanković (20), 0:2 Ivanković (28).

CB TROPICANA: Marko Vuković, Ivan Grgurinović, Goran Barbir, Antonio Vučković, Nikola Grgurinović, Vlado Franić, Mario Markota, Danijel Dabić, Alen Družijanić, Pavo Čančar. VODITELJI: Željko Jakovljević i Ivan Žderić

DALMATA JURA SHOP: Marijo Batinović, Josip Stjepanović, Josip Pear, Ivan Marković, Ante Galić, Goran Bošković, Dane Dominiković, Matej Čilić, Frane Jurković, Darko Ivanković, Tomo Bošnjak. VODITELJ: Medić

Uvod u veliko finale bio je finalni susret turnira dječaka (2011.godište i mlađi) Jadrana LP 1 i Neretvanca. Slavili su mali Opuzenci pogotkom Petra Bubala. Treći su dječaci ONK Metkovića, a četvrti Jadran LP 2.

JADRAN LP 1 – NERETVANAC 0:1 (0:1)

Dom sportova. Gledatelja 150. Sudac: Emil Tomašević

STRIJELAC: 0:1 Bubalo (10).

JADRAN LP 1: Tomo Jovanović, Petar Malić, Mihael Radaljac, Domagoj Gavran, Roko Vučković, Ivan Žulj, Leo Pijević, Borna Ostojić, Ante Beidenegl, Frane Kežić. TRENER: Dinko Vukušić

NERETVANAC: Josip Ajduk, Branimir Butigan, Ivan Stanić, Petar Bubalo, Filip Soče, David Soče, Anđela Popović, Emili Brkić, Bruno Mataga, Matej Žderić, Ante Sršen, Niko Bošković, Matija Popović, Ivano Bulum, Jakov Bajkuša, Petar Prusina. TRENER: Josip Tošić

Tekst i foto: Jurica Vukojević / ploče.online

NEOČEKIVAN PORAZ RUKOMETAŠA

Metković Mehanika doživio prvi poraz u prvenstvu, Zadar zasluženo slavio

Metković Mehanika doživio je prvi poraz u prvenstvu, izgleda, zasluženo, Zadar 1954 je slavio s rezultatom 32:28 (16:13).

Iako su iz kluba uoči utakmice poručili da rezultat nije primaran, te da Zadar igra brz rukomet, ovaj poraz ipak se nije trebao dogoditi. Stoji činjenica da je momčad mlada i da nije bilo nekih standardnih igrača, ali nije dobra činjenica da je Metković u nastavku samo jedanput poravnao rezultat.

Nakon početnog vodstva 0:1 (Bezer), potom i 0:2, te 3:4 i 3:5, činilo se da Metković Mehanika neće imati posebno težak zadatak u susretu sa Zadrom 1954.

Sam slijed događanja i vodstvo Metkovaca, ali i njihova dobra igra, obećavali su nešto laganiji put do bodova.

U 16. minuti domaći su prvi put poravnali na 7:7, a trener Romić zatražio je minutu odmora. Do tada je zadar tri puta poravnao rezultat, a nakon spomenute minute odmora opet su stekli prednost, 7:10 (Džono). U 23. minuti Zadrani su se približili na samo pogodak zaostatka (10:11), potom su po četvrti put poravnali rezultat na 11:11 (u 24.minuti), a onda je Maričić prvi put doveo svoju momčad do prednosti od jednog pogotka razlike (12:11). Nažalost, igrači Zadra nisu tu stali već su u 28. minuti stigli do tri razlike (14:11). Metković je zastao, napadi nisu urodili plodom, manjkalo je opće koncentracije. Bezer je smanjio na 14:12, ali domaći nisu posustali već su na odmor otišli s tri gola prednosti (16:13).

Očekivalo se da će Metkovci u nastavku uspješno prezentirati svoje umijeće, ali to se nije dogodilo. Odmah na početku drugog dijela Zadar se odvojio na četiri razlike, a u 37. minuti domaći su imali šest pogodaka viška (21:15). Gosti su se približili na 22:20, poravnali na 23:23, a onda je Zadar dosegnuo stalnu prednost od jednog četiri gola razlike. Tračak nade ponudio je Jurković u 58. minuti za 28:27, da bi Zadrani nanizali lijepu seriju od 4:0 i na kraju zatomili sva nadanja Metkovaca.

Strijelci: Marević 2, Bošković 3, Čavar 3, Jurić 4, Kozina 2, Jurković 5, Džono 3, Čupić 1, Bezer 5.

Za Zadar devet golova dao je Goti Maričić, a po šest T. Merhar, Bukva i M. Merhar.

Pred 50 gledatelja sudili su Kuhar iz Samobora i Prelčec iz Zagreba.

Svadbeni salon Dalmata 300×250