Ostanimo u kontaktu

LOKALNI IZBORI

Roko Tolić predstavio kandidaturu za župana, podržavaju ga SDP i HNS

Objavljeno prije

Nezavisni kandidat Roko Tolić i službeno je predstavio u Dubrovniku svoju kandidaturu za župana Dubrovačko – neretvanske županije ističući kako u ovom vremenu krize Dubrovačko neretvanska županija treba jakog lidera s puno energije, znanja i sposobnosti.

„Premda ulazim kao nezavisni stručnjak i menadžer, svjestan sam da je potrebna i politička infrastruktura jer naša županija je velika. Ima pristojan broj gradova i općina. Pojedinac ne može sam. Ja sam uvijek u svome radu bio vrlo inkluzivan čovjek, prihvaćam tuđa znanja. Volim se okupiti sa sposobnim ljudima“, kazao je tijekom predstavljanja nezavisni kandidat Roko Tolić dodajući kako u ovoj situaciji računa na sve one koji tek kreću u život, ali i sve one koji su nezadovoljni trenutačnim stanjem i situacijom.

„Računam na sve od maturanata, studenata, a isto tako i do onih seniora, umirovljenika od kojih sam imao što i za čuti o politici, političarima i načinu na koji danas žive. A, vjerujte mi nisu puno zadovoljni. Naravno, očekujem i potporu poduzetnika, gospodarstvenika, poljoprivrednika, ribara. Sa svima pričam već danima i oni su me i motivirali da uključim u ovu kampanju“, kazao je Tolić ističući kako svi oni dijele zajednički stav nezadovoljstva.

„Gospodarsko stanje u našoj županiji nije dobro. Iza nas je gotovo izgubljenih 12 godina. Nalazimo se u nikad viđenoj gospodarskoj krizi na koju nemamo pravog odgovora. Izostavljeno je bilo kakvo liderstvo. Ljudi su izgubljeni. Poduzetnici već mjesecima nisu ostvarili nikakve prihode. Ugostitelji imaju zatvorene objekte i ne razumiju do kraja na koji način se provode određene mjere u našoj županiji, a kako u ostalima gdje se za sada ipak događa neki pomak“, istaknuo je Tolić.

Tijekom svog predstavljanja Tolić podsjetio kako je bio zamjenik gradonačelnika za vrijeme mandata Vida Bogdanovića i to u razdoblju poslije rata kada se cijela županija nalazila u izrazito izazovnim vremenima. Isto tako, Tolić je istaknuo i kako je Zračnu luku Dubrovnik kao generalni direktor preuzeo u vremenima velike svjetske ekonomske krize 2008. godine.

„Bilo je to vrijem kada je bilo potrebno uštedjeti, ali se trebalo znati i konsolidirati. Uliti povjerenje ljudima koje se vodi i postizati rezultate koji su primijećeni ne samo u zemlji već u cijelome svijetu. Ta tvrtka je bila dobitnik svjetskih nagrada, radnici su imali primjeren standard, a dubrovačko gospodarstvo, u provom redu turizam je imalo snažan infrastrukturni oslonac“, kazao je Tolić.

Ovom prilikom Tolić je istaknuo i kako će u njegovom programu prioriteti biti zdravstvo i zaštita okoliša naglašavajući kako je nedopustivo da nam djeca praktički umiru na ulici, ljudi na Hitnoj pomoći, ali i da se u Dubrovačko – neretvanskoj županiji toliko osipa medicinski kadar.

„Osipa se medicinski kadar, a bolnica planira samo građevinske projekte, poboljšanja zdravstvene skrbi nema. Kad govorimo o okolišu, svima je jasno da se Grabovica mora zatvoriti, a što ćemo onda sa smećem? Centra za gospodarenje otpadom nema, u Neumu se odlaže otpad iz dvije BiH bolnice. Kako to utječe na Malostonski zaljev? Čim osvojimo vlast ići ćemo u revidiranje CGO Lučino razdolje. Nismo protiv projekta, ali smo protiv odabrane tehnologije i želimo razjasniti sve sumnje koje trenutno postoje oko trasiranja i utjecaja ovog centra na Malostonski zaljev i okoliš općenito“, kazao je Tolić.

Roko Tolić predstavio kandidaturu za župana

Između ostaloga naglasio je kako će ulaganje u školstvo, prije svega nova škola u Cavtatu i sportska dvorana za Gimnaziju, biti njegovi prioriteti. Na predstavljanju nezavisnog kandidata za župana, održanoj konferenciji prisustvovali su i predstavnici političkih opcija koji podržavaju Roka Tolića kao nezavisnog kandidata za župana.

Nikola Hajdić, predsjednik županijske organizacije SDP-a Dubrovačko neretvanske županije kazao je kako su oni jednoglasno odlučili podržati Tolića.

„Ova odluka je donesena, ne zato što mi nemamo kvalitetnih ljudi već se gospodin Tolić profilirao kao kvalitetan kandidat i kao osoba koja u ovom trenutku jedina može odgovoriti na izazove s kojima se suočava naša županija. Smatramo kako gospodin Tolić, uz tim ljudi koji mu stoji na raspolaganju, jedini može odvesti našu županiju prema cilju kojemu svi težimo. To je bolja i razvijenija županija za sve njene stanovnike bez obzira kojem dijelu pripadaju“, kazao je Hajdić dodajući kako ovim potezom SDP kao druga najjača stranka u državi ne pokazuje slabost.

„Dapače, pokazujemo suprotno. Pokazujemo i dokazujemo kako nam stranački interesi nisu na prvom mjestu već interes cjelokupne županije i svih njenih žitelja“, zaključio je Hajdić.

Vedran Kunica, potpredsjednik županijske organizacije HNS-a kazao je kako su u HNS-u također jednoglasno donijeli odluku o podršci te kako smatraju da je Tolić osoba koja ima sposobnosti i kvalitete i iskustvo, koja može uz podršku HNS i drugih partnera osigurati Županiji pomak i oporavak i svjetliju budućnost.

„U vremenu smo krize i ono što nam donosi sutra je najvažnije pitanje. Ono što je sigurno, ukoliko budemo stajali i čekali da nam netko pomogne, to se neće dogoditi. Ono što možemo napraviti je voditi aktivnu politiku, snažnu politiku i usmjerenu politiku. U tome nas definitivno može voditi gospodin Roko Tolić. Smatramo da nam treba nova energija, novi smjer, nova snaga. Zapravo svima nama treba novi župan“, zaključio je Kunica.

Na održanoj konferenciji za medije istaknuto je kako će nezavisni kandidat Roko Tolić u nadolazećim danim predstaviti svoj program kao i zamjenicu župana.

VAŽNA OBAVIJEST ZA GRAĐANE

Zahtjevi za izdavanje e-osobne iskaznice zaprimaju se do četvrtka, 29. srpnja 2021. do 15 sati

Objavljeno prije

Zbog prilagodbe proizvodnih sustava AKD-a, u petak 30. srpnja 2021. godine građani neće moći podnijeti zahtjev za izdavanje osobnih iskaznica.

Od ponedjeljka, 2. kolovoza 2021. godine zaprimaju se zahtjevi za izdavanje elektroničkih osobnih iskaznica 2. generacije koje će sadržavati i biometrijske identifikatore nositelja osobne iskaznice.

Naime, Uredba (EU) 2019/1157 Europskog parlamenta i Vijeća o jačanju sigurnosti osobnih iskaznica građana Unije i boravišnih isprava koje se izdaju građanima Unije i članovima njihovih obitelji koji ostvaruju pravo na slobodno kretanje počinje se primjenjivati 2. kolovoza 2021. godine te stupa na snagu Zakon o izmjenama i dopunama Zakona o osobnoj iskaznici (Narodne novine, broj 144/20.), koji je donesen radi provedbe navedene Uredbe.

U svrhu izrade novih osobnih iskaznica 2. generacije potrebne su kompleksne nadogradnje tehničkih i proizvodnih sustava AKD-a, kao ovlaštene pravne osobe za tehničku izradu osobnih iskaznica te je potrebno implementirati nova poslovna i sigurnosna pravila na sustavu.

Nadogradnja tehničkih i proizvodnih sustava Agencije za komercijalnu djelatnost (AKD) za izradu osobnih iskaznica 2. generacije odvijat će se od 30. srpnja do 1. kolovoza 2021. godine.

Građanima je stoga omogućeno zaprimanje zahtjeva za izdavanje elektroničkih osobnih iskaznica 1. generacije najduže do četvrtka, 29. srpnja 2021. godine do 15 sati, dok u petak 30. srpnja 2021. godine građani neće moći podnijeti zahtjev za izdavanje osobnih iskaznica, ali će moći preuzimati izrađene osobne iskaznice.

Unaprijed zahvaljujemo građanima na strpljenju i razumijevanju!

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl9 Banner 300×250
SNJEŽANA ĆUŽE 300px

Najčitanije