ZAVOD ZA JAVNO ZDRAVSTVO
Cijepljenje protiv gripe u našoj županiji tek od sljedećeg tjedna
Iako cijepljenje protiv gripe za sezonu 2017./2018. u Hrvatskoj započinje danas, 3. studenog, u ambulantama izabranih liječnika obiteljske medicine, pedijatara i Odjelima za epidemiologiju zavoda za javno zdravstvo, u našoj županiji, prema Zavodu za javno zdravstvo dubrovačko-neretvanske županije, zbog distribucije cjepiva većina cjepitelja započet će sa cijepljenjem tijekom tjedna 6.-10. studenog.
Dubrovačko-neretvanska županija dobila je 5160 doza cjepiva protiv gripe, a od toga je 1300 doza dobio Odjel za epidemiologiju Metković.
Cijepljenje je besplatno osobama starijim od 65 g., kroničnim bolesnicima (srčanim, plućnim, bubrežnim, dijabetičarima i transplantiranim) i zdravstveni radnici, a za sve ostale je trošak cijepljenja 20 kuna po dozi.
ŽUPANIJSKI CENTAR 112
Obavezna zimska oprema! Donosimo dnevno izvješće za područje Dubrovačko-neretvanske županije
Sukladno informacijama koje smo zaprimili i koje su nam dostupne, dostavljamo vam dnevno izviješće o posebno izdvojenim događajima za područje Dubrovačko-neretvanske županije za protekla 24 sata i to kako slijedi:
Obavezna je zimska oprema na motornim vozilima, a promet je zabranjen za kamione s prikolicama i tegljače s poluprikolicama na cestama:
- A1 između čvora Prgomet i naplate Karamatići
- A10 između čvora Ploče i naplate Čarapine
- DC8 Gradac-čvor Čeveljuša-Opuzen-GP Klek
- DC9 GP Metković-Opuzen-DC8
- DC62 Veliki Prolog-Metković
- DC425 čvor Karamatići (A1)-čvorište Čeveljuša
- ŽC5203 Dobroselo-Brotnja-Otrić
- županijske ceste na području Metkovića (ŽC6220 Ploče A1, Žc 6279 Klek Badžula, Žc 6208 Vrgorac – Staševica, Žc 6276 Mali prolog-Karamatići –Ploče)
Snijega ima na području Pelješca i dijela Konavala. Dubrovnik ceste javljaju da su sve ceste posute i prohodne.
METEOROLOŠKE PRILIKE:
Upozorenje
Na južnom i manjem dijelu srednjeg Jadrana ujutro mjestimični udari SE i S, a noću posvuda NE i N vjetra, 35-45 čvorova. Mjestimice nevere.
Stanje
Ciklonalno polje nad Jadranom i srednjem Sredozemljem sporo će se popunjavati.
Vremenska prognoza za sljedeća 24 sata, vrijedi do: 10.01.2019 u 06 sati
Južni Jadran
Vjetar SE i S, ponegdje uz obalu E, 10-20, prijepodne mjestimice do 28 čvorova, poslijepodne će postupno okretati na NE i NW 10-20 čvorova. More 3-4. Vidljivost 10-20 km. Oblačno, ponegdje kiša ili pljusak, uz obalu i snijeg, a navečer djelomično razvedravanje.
PROMET
CESTOVNI PROMET
Privremena prometna regulacija:
- zbog radova na graničnom prijelazu Gornji Brgat (DC223) vozi se jednim trakom, naizmjence uz semafore;
uz privremenu regulaciju prometa vozi se na Jadranskoj magistrali (DC8):
- jednim prometnim trakom naizmjenično uz regulaciju semafora kod Slanog, te zračna luka Čilipi gdje se četri puta tjedno u vremenu od 12:00-16:00 sati po deset minuta biti zatvorena cesta osim i uoči nedjelje i blagdana.
- zbog uređenja raskrižja Banja i Majkovi u mjestu Slano;
- na 26+100 do 26+400, dionica 27 zbog nastavka radova na kolnom prilazu državne ceste DC8 Štikovica od 07.siječnja do 30. travnja 2019. Povremeno postavljanje semafora radi regulacije prometa.
- do 31.01.2019.god od 07-16 sati zbog radova na Jadranskoj magistrali (DC8) na dionici Petlja Ilijina glavica-Orsula-Dubac vozit će se uz privremenu regulaciju semaforima.
GRANIČNI PRIJELAZI
– Za sav promet zatvoren je granični prijelaz Vitaljina (zbog radova);
– Na graničnom prijelazu Gornji Brgat (DC223) vozi se jednim trakom, naizmjence, uz regulaciju semaforima (zbog radova). Do 30.04.2019. dva puta tjedno, od 13:00 do 17:00 sati (na 20 minuta) prekidat će se promet zbog građevinskog miniranja;
-
Novosti2 danaREZULTATI IZBORA U METKOVIĆU I DNŽ
Zoran Milanović je novi-stari predsjednik Republike Hrvatske
-
Sport3 danaLIJEVI VANJSKI IZ BJELIN SPAČVE
Filip Mažurana novo pojačanje u redovima RK Metković-Zalmo
-
Novosti1 danDJEČJI VRTIĆ METKOVIĆ
Poziv roditeljima na novi ciklus radionica ‘Rastimo zajedno’
-
Sport2 danaZAVJETNA UTRKA DUGA 48,5 KILOMETARA
Treći Maraton Mira: Spoj sporta, zajedništva i sjećanja