METKOVKE GOSTUJU U SPLITU

ŽNK Neretva se nada dobroj igri u Splitu

Arhivska fotografija

Nakon 12 odigranih utakmica nogometašice Neretve sakupile su ukupno 15 bodova i nalaze se na šestom mjestu na ljestvici lige koja ima 8 klubova.

U prošlom kolu nakon dobre igre pobijedile su Marjan s 3:0, a u nedjelju moraju u Split gdje ih čeka trenutačno drugoplasirana ekipe ŽNK Split sa 32 boda i utakmicom manje od Osijeka.

U tom susretu Neretva ne može očekivati ni bod a kamoli dva, što ne isključuje želju Neretvinih igračica da se predstave u što boljem svjetlu. Bit će to još jedna prilika za Kešinu, Herceg, i ostale vrijedne igračice iz doline Neretve da pokažu svoje znanje i ambicije u sljedećem razdoblju. Treba reći da se radi o posljednjem prvenstvenom kolu uoči doigravanja , a Neretva mora odigrati još i zaostalu utakmicu s Agramom.

U svakom slučaju, naše igračice i njihovi treneri zaslužuju sve pohvale i za igru i za bodove , ali i za držanje tijekom ove doista teške sezone s obzirom na pandemiju.

NERETVA OPET IZGUBILA

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.