ŽENSKI NOGOMET

Visoka i zaslužena pobjeda Neretve protiv Lepoglave

Bolja ekipa Neretve zasluženo je pobijedila ekipu Lepoglave u možda, odlučujućoj utakmici glede nastavka natjecanja i osvajanja željenoga četvrtog mjesta.

Visoka temperatura nije dopuštala igračicama da pokažu sve svoje nogometne vrline, ali domaćim ni temperatura nije smetala da ostvare cilj.

Posebno raduje dolazak gledatelja, njih oko 200, koji su valjano pomagali igračicama Neretve.

Domaće su povele već u 16. minuti pogotkom Laure Sušak s 11 metara, a tomu je prethodilo igranje rukom u šesnaestercu igračice Lepoglave, Snježane Špac.

U 34. minuti na 2:0 povećala je izvanredna mlada igračica Ljubica Lorena Bulum, koja je znalački prihvatila ubačenu loptu i precizno pogodila mrežu gošći.

S tim rezultatom otišle su ekipe na više nego zasluženi odmor.

U nastavku dominantnija Neretva stvarala je prilike, njezine igračice imale su posjed lopte, a obrana nije dopuštala bilo kakvo iznenađenje. Nakon propuštene prilike u 47. minuti, Bulum nije oklijevala u 56. minuti te je postigla svoj drugi gol, za 3:0.

Iskusna Herceg mogla je poentirati u 60. minuti, ali nije imala sreće.

No, zato je Bulum nakon smišljene akcije suigračica u 74. minuti postigla svoj treći gol, za konačnih 4:0.

Ujedno, ona je bila i najbolja igračica utakmice. Prema onome što smo vidjeli, radi se o nadarenoj igračici pred kojom se svijetla sportska budućnost.

Ponovimo, Neretva je odigrala vrlo dobru utakmicu, a sve igračice zaslužuju čestitke za uloženu energiju, borbenost i znanje.

ŽNK Neretva: Kešina, Šunjić, Sušak, Musulin, Dedaj (Milinović), Mijoč (Kurjak), Borovac (Tanović), Bulum, Mandić, Popović (Jurković), Bokšić (Herceg).

Trener: Duško Mijoč

Sutkinja: Jelena Pejković (Split), pomoćnici : Ante Proso (Gata) i Dinko Kukulj (Imotski).

Delegat utakmice: Renato Srna.

BOD NA KRAJU DOIGRAVANJA ZA OSTANAK

Završena je jedna od najtežih sezona, Neretvanke ćemo i slijedeće godine gledati u Prvoj ligi

Neretvi samo bod na kraju doigravanja za ostanak u 1.HNLŽ.

Nogometašice Neretve i sljedeće će sezone igrati u 1.HNLŽ. Konačno je završena jedna od najtežih sezona u povijesti ne samo Neretve nego i sporta uopće.

U posljednjoj utakmici doigravanja za ostanak, Metkovke su igrale neodlučeno s Viktorijom iz Slavonskog Broda, 2:2 (2:1).

Gošće su u 21. minuti iskoristile neopreznost Neretvine obrane i pogotkom Kurkutović stigle do prednosti od 0:1.

Devet minuta kasnije dobro je reagirala Milinović koja je poravnala na 1:1.

U 39. minuti Marija Matuzić ubacila je loptu u vlastitu mrežu, za vodstvo Neretve, 2:1.

U nastavku su dvije ekipe opet pokazale želju i nastojanja da dođu do pobjede.

U 54. minuti Kurkutović postiže svoj drugi gol, a do kraja ni jedne ni druge nisu uspijevale promijeniti rezultat, koji inače odgovara i jednima i drugima.

Susret kojemu nisu nazočili gledatelji vodio je sudac Dario Košutić iz Šibenika, a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Musulin, Šunjić, Sušak, Matić, Dedaj, Mijoč, Borovac, Bulum, Bokšić (Suton), Milinović (Jurković).

NEXTBIKE 300x250px
Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250