ŽENSKI NOGOMET

Visoka i zaslužena pobjeda Neretve protiv Lepoglave

Bolja ekipa Neretve zasluženo je pobijedila ekipu Lepoglave u možda, odlučujućoj utakmici glede nastavka natjecanja i osvajanja željenoga četvrtog mjesta.

Visoka temperatura nije dopuštala igračicama da pokažu sve svoje nogometne vrline, ali domaćim ni temperatura nije smetala da ostvare cilj.

Posebno raduje dolazak gledatelja, njih oko 200, koji su valjano pomagali igračicama Neretve.

Domaće su povele već u 16. minuti pogotkom Laure Sušak s 11 metara, a tomu je prethodilo igranje rukom u šesnaestercu igračice Lepoglave, Snježane Špac.

U 34. minuti na 2:0 povećala je izvanredna mlada igračica Ljubica Lorena Bulum, koja je znalački prihvatila ubačenu loptu i precizno pogodila mrežu gošći.

S tim rezultatom otišle su ekipe na više nego zasluženi odmor.

U nastavku dominantnija Neretva stvarala je prilike, njezine igračice imale su posjed lopte, a obrana nije dopuštala bilo kakvo iznenađenje. Nakon propuštene prilike u 47. minuti, Bulum nije oklijevala u 56. minuti te je postigla svoj drugi gol, za 3:0.

Iskusna Herceg mogla je poentirati u 60. minuti, ali nije imala sreće.

No, zato je Bulum nakon smišljene akcije suigračica u 74. minuti postigla svoj treći gol, za konačnih 4:0.

Ujedno, ona je bila i najbolja igračica utakmice. Prema onome što smo vidjeli, radi se o nadarenoj igračici pred kojom se svijetla sportska budućnost.

Ponovimo, Neretva je odigrala vrlo dobru utakmicu, a sve igračice zaslužuju čestitke za uloženu energiju, borbenost i znanje.

ŽNK Neretva: Kešina, Šunjić, Sušak, Musulin, Dedaj (Milinović), Mijoč (Kurjak), Borovac (Tanović), Bulum, Mandić, Popović (Jurković), Bokšić (Herceg).

Trener: Duško Mijoč

Sutkinja: Jelena Pejković (Split), pomoćnici : Ante Proso (Gata) i Dinko Kukulj (Imotski).

Delegat utakmice: Renato Srna.

NOGOMET

ŽNK Neretva čestita Onkovcima na osvojenom prvenstvu te najavljuje utakmicu na Štruvinom

Kroz svih 7 godina postojanja kluba na Štruvinom smo bili srdačno ugošćeni i prve bodove upisali, ističu iz ŽNK Neretva te u nastavku ONK Metković čestitaju na osvojenom prvenstvu.

Čestitke na osvojenom 1 mjestu u 1ŽNL Dubrovačko neretvanske županije i puno uspjeha u kvalifikacijama za 3 HNL jug upravi, igračima i navijačima ONK Metković žele igračice, treneri i uprava ŽNK Neretve.

Kroz idući tjedan ćemo gostovati na Štruvinom, odigrati utakmicu mlađih kategorija i uveličat slavlje prvaka!