Ostanimo u kontaktu
MAXMART Akcija na keramiku 20+50 posto
DALMATA JURA SHOP – Katalog Akcija 1200×400
GAZ Benz 1200x400px
Zoran Popović, HDZ – Lokalni izbori Opuzen 2025
CAPITAL COMPANY – Prodaja stanova

ČUDESNI ŽELJKO KOZINA IMAO ČAK 20 OBRANA

Varaždinci namučili rukometaše Metković Mehanike, ali bodovi ipak ostali u Metkoviću

U velikoj borbi Metkovića i Varaždina, na kraju su se radovali domaćini boljom igrom u posljednjih deset minuta. Čudesni Željko Kozina imao je čak 20 obrana.

Objavljeno prije

Foto: Arhiva

Kao što se i moglo očekivati, jako uzbudljivo i napeto bilo je u susretu Metković – Mehanike i Varaždina 1930. Gotovo pune 23. minute igralo se pogodak za pogodak. Pri tome su gosti stalno imali vodstvo. Pet puta ono je iznosilo dva pogotka razlike. A onda su u 25. otišli na plus tri i prvi put zabrinuli domaćina. Na predahu je rezultat bio 13:15. A to je malo momčadi ove sezone imalo u Metkoviću.

Varaždin je vodio još punih 20. minuta drugoga dijela. U jednom trenutku njihova je prednost bila četiri pogotka (15:19). Domaćin se mučio. Ali je bio strpljiv i čekao svojih pet minuta, ili bolje rečeno posljednjih deset. U 50. su naime, stigli do izjednačenja 24:24. A kako su tom nizu dodali još dva pogotka, s 26:24 preuzeli su i vodstvo. I nisu ga ispustili do kraja. Varaždinci su u posljednjih deest minuta postigli samo jedan pogodak.

Fenomenalni Željko Kozina imao je 20 obrana. S pet pogodaka prvi strijelac Josip Bezer. Kod gostiju 14 obrana Tina HercegaTin Šestak s osam pogodaka bio je pak, njihov najučinkovitiji igrač. (HRS)

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

PAKET24 PREMIJER LIGA – LIGA A: 12. KOLO
RK METKOVIĆ-MEHANIKA – RK VARAŽDIN 1930 28:25

BIT ĆE TO SUSRET 'OTVORENOG GARDA'

Neretva spremna za novi ispit – u subotu stiže Zadar

Objavljeno prije

Foto: Arhiva Metković NEWS

Nogometaše NK Neretva ove subote, 19. travnja, očekuje novi izazov u borbi za vrh ljestvice. U sklopu 23. kola 3. NL Jug, na stadion Iza Vage stiže momčad HNK Zadar, a utakmica počinje u 16:30 sati.

Zadrani su prvi dio sezone proveli u zaostatku za vodećom trojkom, ali su nakon zimske stanke iskoristili pad forme kod Sloge i zasjeli na treće mjesto, s dva boda manje od Neretve (46). Metkovci se trenutno nalaze na drugoj poziciji, dok je Uskok prvi s 51 bodom. U prvom ovosezonskom međusobnom susretu Zadar je slavio doma s 2:0.

Trener Neretve, Goran Galov, ističe kako je ovo prvi tjedan bez utakmice u srijedu, što je momčadi omogućilo prijeko potreban odmor i regeneraciju:

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

– Napokon jedan tjedan bez dodatne utakmice, što nam je dobro došlo za osvježenje. Zadar je ozbiljan protivnik, imaju nekoliko bivših prvoligaških igrača i sigurno nas čeka teška utakmica. No, stanje na ljestvici ne dopušta kalkulacije – i nama i njima pobjeda je imperativ ako želimo ostati u utrci za prvo mjesto, – rekao je Galov.

Očekuje se otvorena utakmica:

– Mislim da ni Zadar ne može igrati na bod. Bit će to susret “otvorenog garda” i vjerujem da imamo kvalitetu za slavlje na domaćem terenu. Atmosfera u svlačionici je odlična, dečki su motivirani i željni dokazivanja. Idemo korak po korak, a prva prepreka je Zadar. Pozivam naše navijače da nas ponovno podrže u velikom broju – kao i uvijek do sada – i nadam se da ćemo im se odužiti pobjedom.

Plavo-bijeli su u ovom tjednu dobili i potvrdu prolaska u polufinale Županijskog kupa, budući da je Orebić odustao od daljnjeg natjecanja. U polufinalu će Neretva gostovati u Stonu kod NK Ponikve, dok drugi polufinalni par čine Neretvanac i Konavljanin.

Još jedan nogometni spektakl čeka nas ove subote u Metkoviću – pravo vrijeme za navijačku podršku i borbu za važne bodove u utrci za vrh!

Donosimo pogled na prvenstvenu ljestvicu 3. NL Jug

Prvenstvena ljestvica 3. NL Jug

Prvenstvena ljestvica 3. NL Jug

Nastavi čitati
Pekarstvo Metkovka – Sretan Uskrs
SNJEŽANA ĆUŽE Biseri 300px

Najčitanije