Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

KVALIFIKACIJE ZA OLIMPIJSKE IGRE

U Tokio će Francuska i Portugal, Hrvatska ostaje kući

Hrvatska je na kvalifikacijskom turniru u Francuskoj s još tri reprezentacije (Francuska, Portugal i Tunis ) tražila prolaz na OI u Tokiu, ali naši nisu uspjeli.

Nakon sinoćnje pobjede u susretu s Tunisom sa zanimanjem se čekao kraj utakmice između Francuske i Portugala o čemu je ovisio prolaz Hrvatske.

Francuzi su u prvom dijelu stekli prednost od šest pogodaka razlike, Portugal je uložio dodatne napore te se na odmor otišlo sa samo jednim golom viška u korist Francuske.

U nastavku je Portugal zaigrao još bolje , ali je u zadnjih 10 minuta s tri pogotka više ušla Francuska.

Francuzi su (ne)očekivano počeli naglo griješiti tako da je Portugal poravnao pa je pola minute prije kraja rezultat glasio 28:28. Da je tako ostalo Hrvatska bi putovala u Tokio . Napad Francuske presjekli su suci svirajući „pasivno“, pa je Silva iskoristio napad i zabio pobjedonosni gol za Portugal , odnosno za pobjedu 28:29 !

Sreći Portugalaca nije bilo kraja, a reprezentativci Hrvatske i stručni stožer nisu mogli vjerovati što se dogodilo. Izbornik Hrvoje Horvat bio je u čudu i pitao se je li to moguće.

-Ostvarili smo dvije pobjede, ali nismo pobijedili Francuze i to nas je koštalo, treba ići dalje i gledati naprijed-poručio je izbornik.

O uzrocima lošeg rezultata na Svjetskom prvenstvu dosta se i naširoko  pa se raspravljalo pa se nešto slično može i sada očekivati. U svakom slučaju i na turniru u Francuskoj vidjelo se da u igri naše reprezentacije nije sve prema očekivanjima, pa će se , vjerujemo, o tomu i raspravljati. Kao i o vođenju momčadi od strane izbornika i njegovih suradnika.

Inače, u Tokio iz skupine 2 odlaze Francuska i Portugal, iz skupine 1 Norveška i Brazil, iz skupine 3 Švedska i Njemačka, a od ranije su sigurni za nastup Japan, Danska, Španjolska, Egipat, Argentina i Bahrein.

Teško je povjerovati da nakon 21 godinu Hrvatske neće nastupiti na OI, ali što je tu je.

25. MARATON LAĐA NA NERETVI

Lađari Zagreba podigli Veliki štit kneza Domagoja, Stablina druga, Crni put treći

Udruga lađara Zagreb pobjednik je 25. Maratona lađa na Neretvi te je osvojila Veliki štit kneza Domagoja.

Drugi u cilj ušli su lađari Stabline, a treća je metkovska ekipa Crni put.

Kao četvrti su ušli Gusari iz Komina, a peti lađari Općine Slivno.

Na Maratonu je nastupilo šest ekipa iz Metkovića. Osim Crnoga puta, koji je osvojio brončanu medalju, UL Sveti Ilija osvojila je sedmo mjesto. Lađari Jerkovca na cilj su došli 13., Veterani 4. gardijske brigade 18., druga ekipa Sv. Ilije 21., a Domagojevi gusari iz Vida 27.