AKCIJA! Dalmata Jura shop LPG Narona
GAZ Benz 1200x400px

REGIJA JUG - PRETKOLO

U rukometnom kupu za žene bolja Makarska

RK Metković neće nastaviti Kup natjecanje jer je u susretu pretkola u Metkoviću ŽRK Makarska bio bolji uz rezultat 26:33 (12:13).

Treba  reći da je domaća ekipa nastupila bez nekoliko standardnih igračica (bolest, škola, obveze), ali i to da su djevojčice koje su igrale uložile maksimalne napore kako bi ostvarile što bolji rezultat. Točno, nisu uspjele, ali im nitko ne može prigovoriti da se nisu hrabro borile .

Pogotovo u prvom dijelu susreta u kojemu su one imale konstantnu prednost, od 1:0, do 7:5, i 10:8. Gošće su prvi put poravnale u 20.minuti (10:10), zatim su prešle u vodstvo, domaće su poravnale i povele 12:11, ali su Makarke iskoristile situaciju i na odmor otišle uz prednost 12:13.

Čim je počelo drugo poluvrijeme tu su prednost povećale na dva razlike, au u 45.minuti već su imale tri gola viška (19:22). Metković se ohrabrio i malo približio, ali više se nije moglo. Mladost, zamor , pad koncentracije i neiskustvo domaćih Makarke su iskoristile te su odmakle do osam golova razlike  te su  upisale pobjedu sa sedam golova viška , 26:33.

Mlade Metkovke i njihov stručni stožer nemaju za čim žaliti. Pokušale su, dale su sve što su mogle , ali bez nekoliko svojih suigračica nisu mogle više.

Vidović i Buljubašić dale su po pet golova, a Bebić i Ilić po 4 gola.

ŽRK Metković-ŽRK Makarska 26:33 (12:13)

PODVORNICA, OPUZEN

Neretvanac proslavio 90. rođendan utakmicom protiv splitskog Hajduka

Povodom proslave 90. rođendana NK Neretvanac na Podvornicu u Opuzen stigao je splitski Hajduk. U svečarskom ambijentu i ugodnoj atmosferi prijateljsko nadmetanje okončano je minimalnom pobjedom Bilih. Plavoj makinji je pripalo, rezultatski, prvo, a gostima drugo poluvrijeme. Splićani su preokretom u posljednjih desetak minuta, s dva pogotka došli do pobjede.

Za 1:0 u 34. minuti pogodio je Marin Vučković nakon odlične asistencije Kristijana Sesara. Na 1:1 poravnao je u 79. minuti Boško Jemo, dodavač s desnog boka Dino Mikanović. Konačni 1:2 djelo je Nina Duića, koji je oduzeo loptu Šumanu i lagano poentirao pokraj istrčalog domaćeg vratara.

Lijepo, sunčano vrijeme, dobar travnjak, mnoštvo gledatelja, razdragana djeca s Ricom zaokružili su rođendansko, feštarsko poslijepodne na Podvornici, javlja Dalmatinski nogomet.

Pekarstvo Metkovka – Jastučići s čokoladom 300×250