GAZ Benz 1200x400px

S GRUDE KUĆI PJEVAJUĆI

U derbiju 14.kola Prve županijske lige, slavili su nogometaši ONK Metković

ScreenShot fb ONK Metković

Njima je jednako gdje igraju i kako se zove takmac, oni gotovo ne znaju za poraze, bilježe sigurne pobjede, nadigravaju se, složni su i znaju što hoće. To su igrači ONK Metković danas, a tako je bilo i jučer. Snažno grabe prema svom cilju i konačnom osvajanju prvog mjesta te mogućem ulasku u novi stupanj natjecanja. I ne odnose se svi tri atributi samo na igrače već i na stručni stožer, na zaštitni znak Mladena Ključu (fizioterapeuta), upravu i sve koji su uz klub i koji žive za klub.

U nedjelju su Metkovci još jednom pokazali i dokazali koliko vrijede. Pobijedili su u gostima u derbiju kola na Grudi drugoplasiranog Slavena i to u kakvoj igri, zreloj, korisnoj, nadahnutoj i borbenoj, ali i preciznoj s dva postignuta gola. Ostavili su vrlo dobru momčad Slavena na drugoj poziciji s 28 bodova, i pobjegli im za čak sedam bodova (35) na vodećem mjestu na ljestvici.

Sveznalica 7400xXpx

Jednakim žarom borili su se mladi igrači i oni iskusniji poput kapetan Josipa Plećaša, Mate Pehara koji je pojačao momčad, znalca Duje Medaka, Dragana Brečića i svi ostali.

Tijekom utakmice Metković je imao nekoliko prilika strpljivo gradeći napade, ali i pazeći na obrambene zadaće.

U 33.minuti Marko Manenica koji se prometnuo u redovitog strijelca, dobro je ocijenio gdje se nalazi vratar Slavena i pogodio za 0:1.

Tek što su domaći pošli s centra, ali u 34.minuti, Stipan Marević potvrdio je svoje vrijednosti te je povećao na 0:2 !

Takav rezultat značio je i krajnji ishod, pa ne treba žaliti što nije bilo još više golova. Dosta su i ta dva za zadržavanje prvog mjesta i veliki bodovni odmak. Ali, ne treba misliti da će Metkovci u nastavku igrati po sustavu „lako ćemo“, ne oni će do samoga kraja igrati „svoju igru“, brz i kvalitetan nogomet čiji su ciljevi golovi i bodovi. Uz takvu slogu ne sumnjamo da neće biti upravo tako.

Sastav ONK Metković:
Medić, Manenica, Maervić, J. Plećaš, Ćužić, Batinović,  N.Jelčić, Pehar, Šutalo, Medak. Još su igrali : Šutić-Galić, Ereš, Jurković, L. Borovac i D .Brečić.

• Sokol-Konavljanin 1:4.

ONK Metković je vodeći s 35 bodova, Slaven je drugi s 28, Gusar treći s 25, a Maestral nije više posljednji jer je nakon visoke pobjede protiv Župe preselio na 11 mjesto s devet bodova, dok je bivši treće-ligaš Zmaj posljednji sa 7 bodova.

1.ŽNL DUBROVAČKO NERETVANSKA

ONK Metković podijelio bodove u Orebiću, Croatia prejaka za Maestral u Gabrilima, Gusaru remi sa Sokolom

U subotu su odigrane pretposljednje utakmice prvog dijela sezone 1. ŽNL Dubrovačko-neretvanske. Od neretvanskih klubova ONK Metković je podijelio bodove na gostovanju u Orebiću, Maestral je izgubio od Croatie u Gabrilima, a Gusar na Jadranovu remizirao sa Sokolom.

Pogodak za vodstvo ONK Metkovića na Haštriću u 44. minuti je postigao Andrej Vidačković. U drugom dijelu domaći su propustili priliku za izjednačenje s bijele točke u 68′, da bi ipak u 88. minuti došli do boda.

ONK Metković – NK Orebić 1:1 (0:1)

Croatia Gabrile je na svom Sv.Martinu sasvim zasluženo došla do pobjede 4:0 sa trećeplasiranim Maestralom te ih preskočila na prvenstvenoj ljestvici.

Dva gola postigao je Tin Vidak (40′, 43′), a po jednog Luka Perak (46′) i Domagoj Ljubišić (80′)

NK Croatia – NK Maestral 4:0 (2:0)

U utakmici odigranoj na Jadranovu Gusar iz Komina je podijelio bodove sa ekipom Sokola.

NK Gusar – NK Sokol 1:1

Pogledajmo sve rezultate i prvenstvenu ljestvicu.

Pekarstvo Metkovka – Jastučići s čokoladom 300×250