JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl1

GRADSKI DERBI U RUKOMETU

Sudac isključenjima obilježio utakmicu, u neizvjesnoj završnici slavili ‘gosti’

Gradski derbi - RK Metković Škola rukometa - RK Metković 1963

Jučer je u Gradskoj športskoj dvorani u 1. kolu Regionalnoga rukometnoga kupa odigrana utakmica između RK Metković Škola rukometa i RK Metković 1963. U dvoboju dvaju metkovskih rukometnih klubova slavio je ‘gostujući’ RK Metković 1963 rezultatom 30:31.

Obje momčadi utakmicu su otvorile jurnjavom po terenu, u čemu su se bolje snašli igrači RK Metković ŠR i stekli uvodnu prednost od 3:1. Kako se približavala sredina prvoga poluvremena tako je i rasla prednost domaćina, koja je svoj vrhunac dosegnula pri rezultatu 11:5. U završnici poluvremena RK Metković 1963 uspio se stabilizirati u obrani, a poboljšao je i realizaciju. To je rezultiralo smanjivanjem zaostatka na jedan pogodak razlike, odnosno 16:15, s čime se otišlo na predah.

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Nastavak utakmice donio je izjednačenu igru. Gosti su prvi put izjednačili kod 17:17 i od tada sve do završnice utakmice nijedna momčad nije uspjela steći značajniju prednost. Tada nastaje serija isključenja, prvo na strani RK Metković ŠR pa i kod ‘gostiju’, gdje se RK Metković 1963 bolje snalaze i prvi put prelaze u vodstvo rezultatom 20:21, preuzevši tako inicijativu u igri, ali to nije uspilo slomiti otpor domaćina.

Pet minuta prije kraja utakmice gosti stječu prednost 27:30, međutim, domaćin u posljednjoj minuti uspijeva golom Andreasa Dominikovića izjednačiti na 30:30. RK Metković 1963 uzvraća pogotkom Ivana Medića deset sekunda prije kraja, no tu nije bio kraj jer je domaćin brzim centrom pokušao izjednačiti, ali je u napadu zaustavljen prekršajem na devet metara. Pokušaj izvrsnoga Josipa Vekića završio je u protivničkome bloku pa je minimalna pobjeda 30:31 pripala RK Metković 1963.

Sveznalica 7400xXpx

U redovima RK Metković ŠR najefikasniji su bili Josip Vekić s dvanaest i Andreas Dominiković s osam pogodaka, dok su u momčadi RK Metković 1963 najefikasniji bili Nedjeljko Dominiković i Jure Kozina s trinaest i pet zgoditaka.

Piše: F. Bokan/metkovic.hr

UHIĆENI NA GRANICI

Na ljetovanju otuđili jet-ski i odvezli ga u Češku

Iako su na ljetovanju koristili vlastiti jet-ski, vratili su se u mjesto ljetovanja i od tamo otuđili još jedan jet-ski te ga odvezli u Češku gdje ga policija pokušava naći putem međunarodne policijske suradnje

Provedenim kriminalističkim istraživanjem policijskih službenika Policijske postaje Metković dvojica Poljskih državljana u dobi od 43 i 23 godine osumnjičeni su za kazneno djelo krađe i rano jutros predani pritvorskom nadzorniku Policijske postaje Metković.

Naime, u nedjelju, 16. srpnja 44-godišnjak je policiji prijavio krađu jet-skia koja se dogodila prethodne noći. Plovilo je bilo privezano za pontonsku platformu u moru u mjestu Blace u općini Slivno.

Provedenim kriminalističkim istraživanjem je utvrđeno kako su plovilo otuđili spomenuti poljski državljani koji su tu prethodno bili na ljetovanju.

Naime, tijekom ljetovanja su i sami koristili osobni jet-ski, te su se nakon odjave i povratka u Poljsku, zaustavili u BiH gdje su svoj jet-ski ostavili i praznim se trilerom vratili u Blace odakle su otuđili jet-ski kojeg su potom ostavili u Češkoj.

Uhićeni su na PGP Stara Gradiška temeljem raspisane potrage PP Metković kada su se vraćali po svoj jet-ski u BiH s namjerom da ga vrate u Poljsku.

Otuđeni jet-ski za sada nije pronađen i s tim ciljem je zatražena međunarodna policijska suradnja.