TEŽAK PORAZ RUKOMETAŠA

Splićani nanijeli visok poraz Metković Mehanici

Iako to nitko nije očekivao, dogodio se težak poraz Metković-Mehanike na vlastitom terenu s momčadi RK Balić i Metličić, 22:32 (14:18) !

Metković zbog korone nije odigrao dvije prvenstvene utakmice i znalo se da su nastali problemi koji su se odrazili  na ovu izgubljenu utakmicu. Međutim, nije se znalo da su Splićani toliko kvalitetniji, brži, spretniji, i precizniji te da su u prilici nanijeti jedan od najtežih poraza Metkovcima.

No, što je tu je, struka, uprava i igrači sigurno će analizirati ne samo rezultat nego i sve ostale segmente  igre i nastupa.

U prvom dijelu domaći sastav je unatoč vodstvu Splićana od 0:1, pružio dosta kvalitetnu i borobenu igru, sve do same završnice.

Gosti su poveli, pa su to isto učinili domaći, onda je rezultat nekoliko puta bio izjednačavan ili su momčadi imale prevagu od jednog ili dva pogotka razlike, sve do 28. minute kada su Splićani odvojili na 3, malo kasnije i na četiri razlike (14:18).

U nastavku nije dobro počelo za Metković Mehaniku a do 36. minute imali su gosti već sedam golova viška (15:22), da bi dvije minute kasnije imali i 8 golova viška, a u 43.minuti rezultat je glasio 15:25 !

Domaći kao da ništa nisu mogli učiniti u sprječavanju brze gostujuće tranzicije, pa je i razlika pogodaka rasla je u njihovu korist.

Ta razlika bila je u 55.minuti 13 golova (18:31). Gosti su prvo učinili seriju 0:6, a u završnici 0:4, domaći strijelci rijetko su se pojavljivali a tek pred kraj su Krešić, Bezer i Jurić svojim pogocima malo ublažili , inače težak poraz, za konačnih 22:32.

Strijelci za Metković Mehaniku: Ilić, Krešić i Bošković po 1, Jakić 2, Džno, Čupić i Jurić po 3, te Cvitanović i Bezer po 4 gola.

ŽENSKI NOGOMET

Seniorke Neretve započele s pripremama za nastavak sezone

Pod budnim okom trenera Ante Markote seniorke ŽNK Neretva danas su započele s pripremama za proljetni nastavak prvenstva u 1. HNL za žene.

Kako nam otkriva sportski direktor Ante Boras igrački kadar je ostao ne promijenjen, osim što su se prvom timu priključile četiri kadetkinje 2005. godište koje od ovog proljeća imaju pravo nastupa za seniorke. Riječ je o Petri Vladimir, Gabrijeli Martinović, Gloriji Falak i Josipi Vego.

Nastavak prvenstva počinje 14. ožujka, ali prije toga Neretva ima zaostalu utakmicu s Viktorijom i nadolazeće kup utakmice.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250