GALA HOME 1200px

POSTIGNUĆA METKOVSKIH KLUBOVA

Protekloga vikenda metkovske sportašice i sportaši bili su uspješni

Foto Ilustracija

Protekli sportski vikenda za sportske klubove iz Metkovića može se smatrati uspješnim, a da nije bilo vremenskih neprilika sigurno bi rezultati bili još bolji.  Obradovali su nas rukometaši Metković Mehanike svojom pobjedom u susretu s Kozalom, 36:26 (17:13). Rastrčana momčad trenera Željka Čaglja zabila je 36 puta, a čak je 11 igrača postiglo golove. Najviše puta pogađali su Marević i Čutura po sedam, te Batinović šest puta. S ukupno 4 boda iz dvije utakmice, Metkovci su na prvom mjestu na ljestvici, a u sljedećem kolu čeka ih Hrvatski dragovoljac.

Rukometašice Metkovića jedine se nisu dokopale niti jednog boda na gostovanju u Splitu, gdje je domaći sastav Splita 2010 2 bio bolji s 34:27. Raduje dobra igra i preciznost Anđele Sušak koja je postigla 12 golova, dok su Šiljeg i Obšivač postigle pet odnosno 4 gola.

Već u četvrtak Metkovke će na svom terenu odigrati zaostalu utakmicu iz prvog kola s RK Hoteli Makarska.

Neretva je igrala prošloga petka u Otoku i s 4:2 savladala domaći OSK. Opet su momci trenera Svaguše igrali bez zadrške, bili su rastrčani i napadački orijentirani pa su do 90.minute imali 1:4, a u istoj minuti su domaći postigli svoj drugi gol za 2:4 . Luka Anković još je jednom pokazao što zna sa svoja dva pogotka, a njemu uz bok bili su Buhač i Zovko sa po jednim . Nažalost, ozlijedio se vratar Petar Kozina, ali treba vjerovati da će se brzo oporaviti. Jer, već u subotu u Metković stiže Split, a onda u 11 kolu u Pločama će biti veliki derbi Jadran LP-Neretva.

ONK Metković je na svom terenu remizirao sa Slavenom, 1:1, uza naznaku da su gosti preko Lopušića poveli su 7.minuti, a poravnao je  Vinko Batinović u 42.

Težak teren smetao je i jednim i drugima, iako su domaći imali više prilika, na terenu natopljenom vodom. Na nimalo ugodno putovanje sljedeće nedjelje u četvrtom kolu Metković kreće prema Gabrilima i Župi dubrovačkoj.

ŽNK Neretva dokopala se prvog boda u susretu s Donatom, igrajući 0:0.

Unatoč katastrofalnim uvjetima za igru mlade Metkovke pokazale su napredak u igri, a u zapisniku ih je ipak bilo malo više. Pomogla je Josipa Jurković, vraća se Kolovrat. Još kad bi se vratila Jelena Kešina, i ako se na zimu ekipa pojača s nekoliko igračica kako se govori, tada bi se moglo govoriti i o opstanku u Prvoj ligi.

PRVA POBJEDA

Nakon bolje igre rukometašice stigle do prvih bodova

U odgođenoj prvenstvenoj utakmici prvog prvenstvenog kola, rukometašice Metkovića ostvarile su prvu pobjedu (27:25) u srazu s ŽRK Hoteli Makarska.

Od samoga početka domaće su nametnule svoj ritam igre te su kontrolirale i igru i rezultat.

Povele su 1:0, i 2:1, imale su stalnu prednost od dva do tri gola razlike, da bi na odmor otišle s četiri gola viška (16:12).

Doduše, gošće su poravnale rezultat dvaput, na 1:1 i 11:11, ali bi to Jarak, Srna ili Sušak ubrzo sanirale.

I u nastavku ista slika, domaća je prednost rasla od do tri pogotka razlike, gošće ni jednom nisu uspjele poravnati već su samo ublažavale razliku.

Pred sami kraj smanjile su prednost domaćih na snošljiva dva razlike u svom porazu.

Sastav i strijelci: Jurko, Obradović 1, Majić 1, Srna 5, Buljubašić, Bebić 1, Sušak 4, Družijanić 2, Jarak 6, Butigan, Šiljeg 6, Ilić, vatović, Dodig.

Mia Bandur za gošće postigla je 10, a Anđela Selak 6 golova.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250