HRVATSKI RUKOMETNI SAVEZ

Prekid rukometnih natjecanja do sredine svibnja

Upravni odbor HRS-a na svojoj redovitoj sjednici donio je niz važnih odluka kojima je cilj da olakša i osigura privođenje kraju svih natjecanja, te kompletira stručni stožer muške reprezentacije.

Najvažnija odluka je zaustavljanje (zastoj) natjecanja u Paket 24 Premijer ligi, 1.HRL za žene, dvije Prve muške lige i tri druge ženske lige do sredine svibnja.

Procjena čelnih ljudi HRS-a da bi se do tada sve igrače i igračice, stručne stožere, suce, delegate, mjeritelje vremena i ostale, moglo procijepiti.

HRS tvrdi da briga za zdravlje mora biti najvažnija, pa je odluka o zaustavljanju ili odgodi natjecanja prihvaćena s 10 glasova za uz jedan glas protiv (Nexe).

UO HRS-a ističe da nikada nije bilo govora o trajnom prekidu natjecanja te da će se sva natjecanja uredno završiti.

U skladu s tom odlukom napravljen je i detaljan plan igranja svih liga od kojih bi najkasnije završila Paket 24 Premijer liga koja bi počela susretima četvrtfinala kupa 19.svibnja,a  završila 27.lipnja 2021. susretima Kupa.

Rukometašice bi natjecanja nastavile 16.svibnja završnicom Kupa, posljednje ligaško kolo bilo bi odigrano 19.lipnja. Točan raspored igranja dobit će svi klubovi.

UO HRS-a donio je odluku da se hrvatska ženska rukometna reprezentacija  za osvojenu broncu na EP nagradi sa 150 tisuća eura u bruto iznosu.

Na prijedlog izbornika muške reprezentacije Hrvoja Horvata, novi pomoćnik izbornika je legendarni Ivano Balić, a novi trener vratara postao je Nino Pavelić.

NERETVA OPET IZGUBILA

Iako su imali terensku prevagu, igrači Neretve doživjeli novi poraz

Nogometaši Neretve nisu ni ove subote uspjeli obradovati svoje navijače s makar i jednim osvojenim bodom. U susretu s GOŠK Dubrovnikom kojemu su bodovi također bili potrebni, Neretva je bila nešto nadmoćnija, ali prilike koje su igrači stvarali nisu realizirane.

Dubrovčani su u prvom dijelu, makar se tako činilo, više pozornosti pridavali čuvanju svojih vrata, a napadi domaćih nisu završavali onako bi trebali.

Šefko Okić je u 23. minuti uspješno realizirao udarac s 11 metara za Neretvino vodstvo, 1:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

U nastavku su gosti krenuli nešto odlučnije prema vratima Neretve i vrataru Kozini. To im se isplatilo jer je Farić u 60.minuti iskoristio neopreznost obrane Neretve te je poravnao na 1:1.

Obrana domaćih nije uspjela zaustaviti Baldu Cicijelja u 85. minuti, kada je iskusni strijelac poentirao za 1:2 i pokazalo se, pobjedu svoje momčadi.

Sedam minuta sudac Dugandžić je produljio utakmicu. Neretva je napadala ali  bez prave završnice  , što je značilo i pobjedu Dubrovčana.

Uglavnom, naša Neretva je i dalje na samom začelju ljestvice s 31 bodom, a kako će izgledati njezina pozicija na kraju prvenstva posve je neizvjesno.