ONK METKOVIĆ I DALJE ČVRSTO DRŽI PRVO MJESTO

Pogotkom Josipa Plećaša Metković do nova tri boda

Nogometaši ONK Metkovića nastavljaju s pobjedama i osvajanjem novih bodova koji ih ostavljaju na prvom mjestu s razlikom od 4 boda u odnosu na drugu Croatiu.

U nedjelju je Metkovcima nasuprot stajao vrlo dobri Slaven (inače na četvrtom mjestu), ali su tek u 79. minuti postigli pogodak odluke, za konačnu pobjedu.

Za tih 1:0 zaslužan je idejni začetnik Dragan Brečić koji iz slobodnog udarca nije uputio loptu prema vratima Slavena već na drugi stranu, pravo na glavu odličnog Josipa Plećaša koji pogađa suprotan dio mreže gostujućeg vratara.

Inače, ili se nama tako činilo, nije tu bilo nekog posebno kvalitetnog nogometa, ali borbenosti svakako jest.

U 54. minuti domaći vratar Batinović istaknuo se s tri uzastopne obrane udaraca napadača Slavena. Priliku iz slobodnjaka imao je i Brečić. Slaven se nije libio kretati u napade i ozbiljno prijetiti, dok je obrana Slavena u zgusnutom izdanju često zaustavljala napadače Metkovića. Pri tomu se dvaput istaknuo i vratar Slavena. Pred kraj je vratar Batinović zaustavio jedan ubačaj gostiju s desne strane. U posljednjim sekundama došlo je do manje gužve na prilikom napada Slavena, kada su se gosti pobunili na sučevu odluku. Ipak, nakon isteka vremena sudac je dao znak da je utakmica završena a onda su u teren ušli predstavnici Slavena i opkolili suce.

Sve u svemu zaslužena pobjeda Metkovića i novi impuls u utrci za očuvanje vodeće pozicije.

• Metković-Slaven 1:0.

Na ljestvici vodeći Metković ima 38 bodova, druga je Croatia s 34, a treća Župa dubrovačka s 31 bodom.

Gusar ima 20 bodova, dok je Maestral pao na 11 mjesto s 11 bodova.

NOGOMET

ŽNK Neretva čestita Onkovcima na osvojenom prvenstvu te najavljuje utakmicu na Štruvinom

Kroz svih 7 godina postojanja kluba na Štruvinom smo bili srdačno ugošćeni i prve bodove upisali, ističu iz ŽNK Neretva te u nastavku ONK Metković čestitaju na osvojenom prvenstvu.

Čestitke na osvojenom 1 mjestu u 1ŽNL Dubrovačko neretvanske županije i puno uspjeha u kvalifikacijama za 3 HNL jug upravi, igračima i navijačima ONK Metković žele igračice, treneri i uprava ŽNK Neretve.

Kroz idući tjedan ćemo gostovati na Štruvinom, odigrati utakmicu mlađih kategorija i uveličat slavlje prvaka!