JURA SHOP – AKCIJA Vikend Sl2

CROATIA CUP 2024.

Pobjeda protiv Crne Gore na otvaranju turnira

Pogledajte dojmove izbornika Gorana Perkovca, kapetana Domagoja Duvnjaka i reprezentativca Zvonimira Srne

Hrvatska muška seniorska reprezentacija pobjedom protiv Crne Gore 29:25 otvorila je ovogodišnji Croatia kup. Bila je to dosta izjednačena utakmica koju je Hrvatska dobila izvrsnom igrom u posljednjih desetak minuta.

Bolest je prorijedila hrvatske redove uoči prvog susreta Croatia kupa. Čak petorica igrača nisu bila na raspolaganju izborniku Goranu Perkovcu. To su Dominik Kuzmanović, Tin Lučin, Igor Karačić, Ivan Martinović i David Mandić.

Naša početna postava bila je sljedeća: Matej Mandić na vratima, Filip Glavaš i Marin Jelinić na krilima. Crtu je držao Veron Načinović, a na vanjskim pozicijama bili su Zvonimir Srna, Luka Cindrić i Luka Stepančić. Obje su reprezentacije krenule s obranama 6-0.

TASLAK 740xXXX

Crna Gora je mirnije ušla u susret. Na krilima dvije obrane Nebojše Simića imala je četiri početna vodstva 0:1, 1:2, 2:3 i 3:4. Uskoro su otišli na dva razlike 3:5, pa 4:6. Od naših je jedino ruku namjestio Zvonimir Srna pa je u 10. minuti više od pola naših pogodaka bilo njegovo djelo (5:6). Zabio je tri.

Onda se probudio Matej Mandić na našim vratima i Hrvatska je serijom 4:0 preuzela vodstvo u 12. minuti i otišla na 8:6. Odgovorili su Crnogorci s dva pogotka u nizu i brzo stigli do izjednačenja. Noge su bile teže kod naših igrača. I začudo, u takvoj situaciji bilo je malo tehničkih pogrešaka u prvoj četvrtini susreta. Obrane su bili dosta mekane, kao da su se svi pomalo čuvali ozljeda, pa se dosta lako dolazilo do suparničkih vrata. Tako su u prvih 20 minuta postignuta čak 22 pogotka (11:11).

ULTIMATE SPORTS GYM Grupni trening – 740

Nebojša Simić i dalje je bio sjajan na crnogorskim vratima. I na velika iskušenja stavio je našu momčad u završnici prvoga dijela. Teškom mukom Hrvatska je na predah ipak odnijela pogodak viška 14:13.

Lovrom Mihićem i Mariom Šoštarićem na krilima ušli smo u drugi dio. Filip Ivić bio je na vratima, a Marin Šipić na crti. Dva pogotka razlike koja smo imali u 32. minuti brzo su se istopila. Crna Gora je s pet u nizu preuzela vodstvo u 35. minuti i pobjegla na pomalo zabrinjavajućih plus tri (15:18). Naša je klupa morala reagirati i zatražila je minutu predaha.

Sveznalica 7400xXpx

Bila je to dobra odluka jer su naši zabili tri pogotka za redom uz igrača više i uhvatili novi  priključak (18:18). Odmah zatim i Hrvatska je ostala s igračem manje i vodstvo je ostalo na njihovoj strani. Kako smo se polako približavali posljednjoj četvrtini, bilo je sve više nervoze na terenu i reakcija na sudačke odluke. Vidjela se silna želja kod oba sastava za pobjedom.

Dugo se igralo pogodak za pogodak. Na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je 22:22. Ipak, Hrvatska je uskoro preuzela vodstvo i uz pomoć odličnog Filipa Ivića, koji je imao nekoliko velikih obrana, ne samo da je uspjela sačuvati prednost, nego i pobijediti s najvećom razlikom koju je jedna ekipa imala u susretu, 29:25. Sa šest pogodaka najbolji strijelac u našim redovima bio je Mario Šoštarić. Pet je dao Zvonimir Srna, četiri Filip Glavaš. Kod Crne Gore prvo ime Miloš Vujović s osam pogodaka. Fenomenalni Nebojša Simić skupio je 15 obrana.

Drugog dana turnira igraju Crna Gora i Slovenija u 17.00 sati. Croatia kup završava u subotu 6. siječnja u 17.00 sati susretom Hrvatske i Slovenije. (HRS)

HRVATSKA: M. Mandić 5, F. Ivić 6, L. Mihić 3, D. Duvnjak 1, M. Šoštarić 6, L. Stepančić -/-, J. Šarac -/-, M. Maraš 2, V. Načinović 3, T. Kušan -/-, L. Cindrić 1, M. Šipić 1, F. Glavaš 4, Z. Srna 5, L. L. Klarica 1, M. Jelinić 2, izbornik: Goran Perkovac

CRNA GORA: N. Matović  -/-, N. Simić 15, H. Suljević -/-, A. Bakić 2, A. Dragašević 1, M. Vujović 8, S. Ćavor 1, R. Čepić -/-, B. Vujović 4, V. Kaluđerović 3, L. Radović 3, V. Lazović  -/-, V. Borozan 1, M. Božović -/-, R. Vujačić 1, B. Anđelić -/-, N. Grbović 1, izbornik Vlado Šola (HRV)

APFEL ARENA MAKARSKA

Počinje 21. Hrvatsko dvoransko prvenstvo za veterane, donosimo sastav veterana NK Neretva

Arhivska fotografija / Veterani NK Neretva 2023.

Danas počinje 21. Hrvatsko dvoransko prvenstvo za veterane, koje se ove godine od 23. do 25. veljače održava u Apfel areni u Makarskoj.