ŽENSKI NOGOMET

Pionirske ŽNK Neretve nastavljaju sa pripremama za elitni razred hrvatskog ženskog nogometa

Pionirske ŽNK Neretve nastavljaju sa pripremama za novu sezonu. Pod vodstvom trenera Josipa Radića vježba 30 curica, a ova najmlađa kategorija metkovskog prvoligaša natječe se u elitnom razredu hrvatskog ženskog nogometa kao i seniorke kluba s Neretve.

Curice nastupaju u južnoj skupini u konkurenciji s Marjanom, Splitom, Donatom, Omblom i ove godine očekuju odlične rezultate.

Upisi u školu nogometa traju bez prekida, stoga upišite svoju djevojčicu u Neretvinu školu nogometa, – poručuju iz ŽNK Neretva.

PODJELA BODOVA

Rukometašice Metkovića izborile bod u Makarskoj

U nastavku drugoligaškog natjecanja u rukometu za žene, ŽRK Metković osvojio je bod u Makarskoj, u susretu s ŽRK Hoteli Makarska, a konačan rezultat je bio 27:27 (9:14).

Od samoga početka Metkovke su dale do znanja da žele pobjedu. Stekle su rezultatsku prednost 0:3, 1:4, i 3:4. Makarke su poravnale na 4:4 pa se nakon toga igralo gol za gol. Gošće su opet zaigrale onako kako umiju te su do 23.minute stekle prednost od četiri gola viška (7:11), a u 26. minuti i 8:12. Metković je pojačavao tempo, golovi su padali iz izrađenih akcija pa je na odmor gostujuća ekipa otišla s pet golova viška (9:14).

U prvim sekundama nastavka Metković je postigao novi pogodak za 9:15.

Visoka prednost gošći vrijedila je do 46.minute i poravnanja domaćih igračica na 20:20.

Zatim se igralo gol za gol ili uz minimalno vodstvo Makarki. Konačan rezultat postavila je Sušak udarcem sa sedam metara , za poravnanje , 27:27.

Šteta je što se igračice Metkovića nisu osladile pobjedom, ali ne treba zaboraviti da su se trudile i nastojale pobijediti.

I dalje su na šestom mjestu s ukupno 11 bodova.

Anđela Sušak postigla je 11 golova, Petra Obšivač 7, a  Rita Šiljeg 3, Josipa Bebić 2.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250