SUSJEDSKI DERBI

ONK Metković s 10 igrača do pobjede protiv Maestrala

ONK Metković – NK Maestral 1:1 (0:0)

Susjedski derbi zasluženo je pripao ONK Metković, momčadi koja je od prve minute igrala s 10 igrača jer je sudac Teo Babić već u drugoj minuti iz igre isključio Duju Batinovića nakon jednog nenamjernog faula nad igračem Maestrala.

U prvom dijelu utakmice nije bilo previše izrazitih prigoda za golove. Maestral se uglavnom branio i čekao priliku iz kontranapada, ali obrana Metkovića nije dopstila iznenađenje.

Igrači dviju momčadi ulagali su svu svoju energiju kako bi ostvarili sportski cilj, a u takvoj igri bilo je i nekoliko ozbiljnih prekršaja , pa i iskrica na terenu. U nastavku je Metković dominirao, Krvavčani su ulagali maksimalne napore da dođu do vratara Metkovića Batinovića, ili da sačuvaju svoja vrata.

Odavna nismo vidjeli takvu borbenost i htijenje, a s druge strane igrači Metkovića polako su osvajali teren, nametnuli su svoj ritam igre i opasno prijetili. Takva im se nakana isplatila u 86.minuti kada je jedna dubinska lopta došla do mladog  Maria Popića koji ju je u punom trku prihvatio i izigrao oobranu Maestrala te snažnim udarcem iskosa pogodio mrežu Ivanovića za 1:0.

Slavlju na terenu i u gledalištu nije bilo kraja. Dva nova pokušaja gostiju da promijene stanje na semaforu nisu urodila plodom. Ostat će u pamćenju sjajna partija mladog Popića, htijenje igrača Metkovića i Maestrala i nekoliko prigovora na suđenje jednih i drugih. Bila je to peta utakmica  bez poraza nogometaša Metkovića koji su do sada osvojili 17 bodova uz utakmicu manje, a trenutačno su na trećem mjestu. Čeka ih novi derbi s Gusarom u Kominu koji je u ovom kolu remizirao u Orebiću igrajući 2:2.

IGRA U VEČERNJEM TERMINU POD REFLEKTORIMA

Otvorene prijave za noćni malonogometni turnir ‘Klada’

Otvorene su prijave za noćni malonogometni turnir ‘Klada’ koji se igra na igralištu sv. Frnje Asiškog na Kladi pod reflektorima.

Prijave su otvorene do 14. srpnja kada je i izvlačenje skupina. Igra se 4 +1, sa maksimalno 10 igrača po ekipi, godišta 2000. pa nadalje. Kotizacija iznosi 300 kuna.

Prijaviti se možete na brojeve mobitela: 095 5532 992 i 095 5076 757 te na profile:
Facebook: Malonogometni turnir ‘Klada’; Instagram: @malonogometniturnirklada,

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250