SUSJEDSKI DERBI

ONK Metković s 10 igrača do pobjede protiv Maestrala

ONK Metković – NK Maestral 1:1 (0:0)

Susjedski derbi zasluženo je pripao ONK Metković, momčadi koja je od prve minute igrala s 10 igrača jer je sudac Teo Babić već u drugoj minuti iz igre isključio Duju Batinovića nakon jednog nenamjernog faula nad igračem Maestrala.

U prvom dijelu utakmice nije bilo previše izrazitih prigoda za golove. Maestral se uglavnom branio i čekao priliku iz kontranapada, ali obrana Metkovića nije dopstila iznenađenje.

Igrači dviju momčadi ulagali su svu svoju energiju kako bi ostvarili sportski cilj, a u takvoj igri bilo je i nekoliko ozbiljnih prekršaja , pa i iskrica na terenu. U nastavku je Metković dominirao, Krvavčani su ulagali maksimalne napore da dođu do vratara Metkovića Batinovića, ili da sačuvaju svoja vrata.

Odavna nismo vidjeli takvu borbenost i htijenje, a s druge strane igrači Metkovića polako su osvajali teren, nametnuli su svoj ritam igre i opasno prijetili. Takva im se nakana isplatila u 86.minuti kada je jedna dubinska lopta došla do mladog  Maria Popića koji ju je u punom trku prihvatio i izigrao oobranu Maestrala te snažnim udarcem iskosa pogodio mrežu Ivanovića za 1:0.

Slavlju na terenu i u gledalištu nije bilo kraja. Dva nova pokušaja gostiju da promijene stanje na semaforu nisu urodila plodom. Ostat će u pamćenju sjajna partija mladog Popića, htijenje igrača Metkovića i Maestrala i nekoliko prigovora na suđenje jednih i drugih. Bila je to peta utakmica  bez poraza nogometaša Metkovića koji su do sada osvojili 17 bodova uz utakmicu manje, a trenutačno su na trećem mjestu. Čeka ih novi derbi s Gusarom u Kominu koji je u ovom kolu remizirao u Orebiću igrajući 2:2.