SVJETSKO PRVENSTVO U RUKOMETU

Odlična igra Hrvatska, Bahrein pobijedila 28:18

Naša rukometna reprezentacija u vrlo dobroj igri uspjela je s 10 golova razlike pobijediti reprezentaciju Bahreina, 28:18.

Od samoga početka igrači Lina Červara nametnuli su jak tempo na terenu tako da je njihova prednost rasla iz minute u minutu, a takmaci su do 20.minute postigli samo 2 gola !

Naši su učvrstili obranu dok su u napadu igrali onako kako i treba, sigurno i precizno ne promašujući kao na prethodnim utakmicama.

Razlika u kvaliteti na posljetku je presudila u korist Hrvatske koja je u nastavku zaigrala malo opuštenije pa je Červar uputio igračima ozbiljno upozorenje. Oni su u završnici prebacili u veću brzinu i uvećavali gol-razliku.

Veliki dobitak za sve svakako je povratak Igora Karačića koji je u ono malo vremena pokazao koliko vrijedi i koliko nam znači. Isto tako važan je i povratak Marina Šega koji je na utakmici s Bahreinom upisao 12 obrana, a iskazao se i Pešić.

Zlatko Horvat igrao je kao u najboljim svojim danima te je postigao osam golova. Po četiri puta pogađali su Martinović i Marić. Treba reći da su svi igrači dobili priliku što i jest najbolji način pripremanja za susret s Argentinom koja je u četvrtak savladala Japan s 28:24.

Nakon naše nove pobjede Hrvatska je sve bliže četvrtfinalu. Naravno, trebaju nam bodovi i u susretu s Argentinom .

I DALJE BEZ NOGOMETA U ŽUPANIJI

Treće ligaši i županijski ligaši još ne mogu na travnjake

Foto ilustracija

Iako se očekivalo da će se 6. ožujka nastaviti natjecanje u 3. HNL, i u županijskim ligama, od toga nema ništa. HNS je tražio od Stožera CZ da se čim prije donese odluka o nastavku natjecanja za seniore, ali Stožer procjenjujući epidemiološko stanje nije ništa odgovorio.

U najboljem slučaju, do nastavka bi moglo doći 10. ožujka, kada bi se odigrale utakmice 17. kola, one koje su se trebale odigrati jesenas.

Ukoliko bi uslijedio nastavak, trebalo bi odigrati čak 18 prvenstvenih kola, što opet znači da bi se igralo i preko tjedna s ciljem da prvenstvo završi u drugom tjednu lipnja, neposredno uoči početka Europskog nogometnog prvenstva.

Uglavnom, klubovima, a napose trenerima nije lako. Tempirali su pripreme onako kako su godinama radili, ali prvenstvo ne počinje. Jasno je da je zdravlje naroda na prvom mjestu, iako se čovjek mora zapitati kako to da se drugoligaške nogometne utakmice mogu organizirati, a treće ligaške ne mogu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl5 300×250