3.HNL JUG

Neretva nije uspjela, Splićanima sva tri boda

Nogometaši Neretve nisu uspjeli osvojiti bodove u srazu s momčadi Splita u utakmici 17 (zaostalog) kola prvenstva treće ligaša.

Do 30. minute gosti su imali dva gola viška na svom kontu a do prednosti su došli već u 4. minuti pogotkom Primorca na dodavanje Alaveza, inače najboljeg igrača utakmice.

Splićani su nakon vodstva diktirali tempo i bili konkretniji pa su postigli i drugi gol u 30. minuti, opet nakon prodora Alaveza koji je pronašao strijelca Galu.

Ipak, u 36. minuti jedan od napada Neretve urodio je plodom. Okić je sjajno uputio snažan udarac s 12 metara kojega splitski vratar Jelić nije mogao ukrotiti.

Domaći su pokušavali igrati i poravnatu što im je uspjelo u nastavku, u 59. minuti pogotkom Radoša koji se najbolje snašao pred splitskim vratima.

U 83. minuti nakon ubačaja Marića u prilici je bio Jerković ali je njegov udarac završio preko vrata. Tri minute kasnije Split je u brzom kontraudaru i nakon pogreške Neretvine obrane preko Tomičića, iskosa, postigao treći gol i pobjedu. Imala je Neretva priliku i u 90+4 minuti, no i ta je propuštena.

Trener Neretve Marenzzi u završnici je napravio i dvije izmjene igrača, umjesto Zovka zaigrao je Jerković, a umjesto Marića Tomas. No, ni to nije pomoglo.

Nitko ne može reći da se igrači Neretve nisu trudili. Ulagali su energiju i znanje, ali su Splićani dobro osigurali prilaze svomu vrataru. Zgusnutom obranom onemogućili su igrače Neretve da dođu bliže vrataru Jeliću, a zatim su kontranapadima ugrožavali domaćeg vratara Kozinu.

NK Neretva – RNK Split 2:3 (1:2)

Sudio je Mateo Erceg iz Pristega, a Neretva je igrala u sastavu: Kozina, Blažević (Ljubić), Radoš, Sršen, Prskalo, Jelavić (Roglić), Okić, Marić (Tomas), D. Zovko, (Jerković), Raguž, A. Zovko.

Utakmicu smo prenosili uživo, možete je pogledati na linkovima 1.poluvrijeme i 2.poluvrijeme.

TEŽAK PORAZ ŽNK NERETVA

Bolja ekipa Donata pobijedila Neretvu u Metkoviću

Nogometašice Neretve doživjele su težak poraz na svom terenu u utakmici doigravanja za ostanak s ekipom Donata iz Zadra, 1:6 (1:1).

Doista, bez obzira na sve okolnosti, nitko nije mogao očekivati da će metkovski prvoligaš doživjeti to što je doživio, ali to je sport, nekada se dobiva a nekada gubi.

Mogu se prihvatiti obrazloženja da u redovima našeg prvoligaša nije bilo nekoliko igračica ili zbog ozljeda ili zbog poslova. Stoga u klubu jedva čekaju postavljanje umjetne trave na pomoćnom igralištu čime će se značajno poboljšati uvjeti za rad.

Domaće su povele već 10.minuti pogotkom Marije Herceg koju je lijepo pronašla Mandić. No, Donat je ubrzo izjednačio rezultat, a zatim postigao i drugi gol za odlazak na odmor.

U nastavku, pomalo razbijena Neretva bez dovoljno snage i koncentracije, nije uspijevala postići gol, dok su gošće to učinile još četiri puta i upisale posve zasluženu pobjedu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250