ZASLUŽENA POBJEDA RUKOMETAŠA

Metković Mehanika slavila u susretu s Karlovcem

Pamtimo neke dane i susrete Metkovića i Karlovca, pobjede i jednih i drugih u vrijeme dok su momčadi igrački i na druge načine bile snažnije.

U subotu je Metković Mehanika na svom terenu izborio pobjedu 26:21, u dosta borbenoj utakmici u kojoj su nešto niži Karlovčani brzim napadima doći do pozitivnog rezultata.

Doduše na samom početku domaći su poveli s 4:0 te se očekivalo povećanje razlike, a Karlovčani su prvi put pogodili mrežu domaćeg vratara tek u 8. minuti.

Onda su uzvratili gosti koji su zaredom postigli 3 pogotka i umanjili svoj minus na jedan pogodak razlike, zatim kreće Metković do 7:4 i 8:5, te 10:7 u 24. minuti.

Gosti smanjuju na 10:8, a onda zalet Metkovića i serija 4:0, tako da je domaći sastav na odmor otišao s 14:8.

U nastavku bolji Metkovci našli su načina kako zaustaviti brze igrače Karlovca i kako preciznije i bolje pogađati. Povećavali su svoju prednost do sedam razlike te su kraj dočekali s lijepih pet golova viška i zasluženom pobjedom, unatoč neigranju Matage i Jure Kozine.

Vrlo dobru igru pružio je mladi Kristijan Marević sa šest pogodaka, zatim Bartolović, Ćužić, Cvitanović i Bezer.

No, i ostali su dali velik doprinos pobjedi. Treba reći da su dežurni čistači imali pune ruke posla jer su svako malo morali brisati dijelove parketa zbog prokišnjavanja krova na dvorani.

Sastav i strijelci:

Jukić, Ilić 1, Koncul, Obšivač, Cvitanović 4, Ćužić 3, Krešić 1, Bartolović 5, Čule, m Ž. Kozina, Jurković, Volarević, Gnječ 1, Jurić, Marević 6, Bezer 4.

Trener: Filip Romić.

Najbolji gostujući strijelci bili su Capan (9) i Bačić s pet pogodaka. Metković je imao samo jedan udarac sa sedam metara (Cvitanović iskoristio), a Karlovac čak 10, od kojih je osam realizirano.

Sudili su Vladimir Grubor (Poreč) i Adi Žepčan (Umag).

ŽNK NERETVA ČEKA ODGOVORE

Još se točno ne zna hoće li ih biti četiri ili deset do kraja prvenstva

Iako su tijela HNS-a odlučila nastaviti prvenstvo u Prvoj nogometnoj ligi za žene, pa se sukladno tomu nogometašice Neretve marljivo pripremaju za nastavak natjecanja, još se točno ne zna koliko će Neretva odigrati utakmica, hoće li ih biti četiri ili 10, hoće li igrati u  doigravanju za prvaka ili u ligi za ostanak…

Uprava kluba u subotu je HNS-u uputila nekoliko prijedloga (a i ostali klubovi) na koje će dobiti odgovore tek početkom sljedećega tjedna.

Naime, nemaju svi klubovi jednaka mišljenja tko će i kada i s kim igrati, pa je vrlo teško ulaziti u bilo kakve analize što će biti , ako i kada bude.

Do tada vrijedi spomenuti da se igračice Neretve marljivije nego ikada spremaju za novi izlazak na terene i za nove susrete s kolegicama iz drugih klubova.

Pekarstvo Metkovka – Reklama10 300×250