PRVO OKUPLJANJE RUKOMETNE BUDUĆNOSTI

Marko Vekić na okupljanju hrvatske mlađe kadetske selekcije

Izbornik mlađe kadetske muške rukometne reprezentacije Ivan Dragić objavio je popis igrača i pozvao ih na prvo okupljanje u novoj sezoni.

Na popisu se nalaze 24 igrača, uz još 6 na pričuvnoj listi koji mogu biti pozvani naknadno ukaže li se za to potreba.

To je prvo okupljanje uopće ove generacije mladih hrvatskih rukometaša na nacionalnoj razini, koji su selektirani putem regionalnih natjecanja i dosad su imali regionalna okupljanja. Poput seniorske, juniorske i kadetske reprezentacije, i oni će se okupiti 1. studenog ispred Doma sportova.

Njihov domaćin tjedan dana priprema je grad Prelog. Bit će to prilika za međusobno upoznavanje i druženje, slaganje prvih kontura igre, jer pred njima je cijela karijera.

Tijekom tog razdoblja, odigrat će i dvije prijateljske utakmice protiv rukometaša Čakovca i Sesveta koji su 2004. godište.

Dobro nam došli i puno sreće novim članovima hrvatske izabrane vrste! – objavili su iz HRS-a.

24. TOMA LUČIN – RK RIBOLA KAŠTELA

PRIČUVNI IGRAČI (dolaze u slučaju naknadnog poziva)

Arhivska fotografija

Metković Mehanika u Rovinju nije uspjela stići do pobjede i dva boda, već je osvojila samo jedan igrajući s momčadi Rovinja neodlučeno, 31:31 (15:15).

Prema svemu sudeći, prvo dio susreta gotovo u potpunosti je što se kretanja rezultata tiče pripao gostima, a drugi dio igračima domaćeg sastava.

Metkovci su od početka imali rezultatsku prednost , 1:3, 2:4, 3:5, 4:5, 6:7, a u 10.minuti uslijedilo je poravnanje, 10:10.

Metković je do 20.minute imao prednost od jednog gola, domaći prelaze u vodstvo u 21. minuti (11:10), slijedila su nova poravnanja gostiju i njihova prednost u 28.miønuti od 13:14.

Domaći su poravnali, zatim poveli s jednim golom razlike da bi Marić sa 7 metara pogodio za 15:15 na odmoru.

U nastavku Rovinjani imaju od jednog do tri gola prednosti, Metković se u 39.približio na 21:20, domaći opet bježe na jedan ili dva gola razlike, ali je u 54.minuti rezultat bio 28:28. Angažiranom igrom gosti u 58. minuti dolaze do dva gola viška (29:31), ali Bašić prvo pogađa za 30:31, a devet sekundi prije kraja i za konačnih 31:31.

Treba reći da nakon toga Marić nije iskoristio „sedmerac“, a da jest, tada mi Metkovci otišli kući pjevajući. Međutim, ni bod nije loš, kad već nisu osvojena dva.

Marić s 8, Batinović sa 7 i Arapović sa pet golova bili su ponajbolji strijelci Metkovića, a Đukanović (9) i Pavlov sa 8 golova u redovima Rovinja.

Pekarstvo Metkovka – Akcija S21 Banner 300×250