DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

TROFEJ SLOBODNE DALMACIJE

Lukrecija Krstičević prva, Darijo Tošić drugi na 5 km u kategoriji kadeta

Dan uoči utrke splitskog maratona i polumaratona održana je utrka na 5 km Trofej Slobodne Dalmacije.

Start i cilj su bili na splitskoj Rivi, neposredno uz palaču cara Dioklecijana, a u jednom krugu prolazilo se kroz srce grada te se utrka nastavila prema zapadnoj obali i dalje do Sustipana te nazad na Rivu.

NIKOLA KRSTIČEVIĆ 740/300px

Lukrecija Krstičević osvojila je prvo mjesto u kategoriji kadetkinja, a u ukupnom poretku uz bok atletičarkama bila je četvrta!

Sjajan je to uspjeh imajući na umu da je utrku istrčalo preko 500 natjecatelja iz 25 zemalja.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

Vrijedi spomenuti da je na utrci nastupio i Darijo Tošić koji vrijedno trenira pod paskom trenerice Martine Nikolić te je u kategoriji kadeta na utrci 5 km osvojio drugo mjesto i na utrci 2,5 km četvrto mjesto.

Čestitke Lukreciji, Dariju i trenerici Martini!

MOST Nikica Hajvaz 740×154

Izvor: RA Jerkovac – facebook

ROKO TOLIĆ 740/300px

KARATE KLUB METKOVIĆ

Petar Borovac brončani na Prvenstvu Hrvatske

Petar je osvojio prvu seniorsku medalju za Karate klub Metković, na Prvenstvu Hrvatske koje se održalo 8 i 9. svibnja u Samoboru. U kategoriji U21 do 84 kg u prvoj je borbi pobjedio Fazlovića iz KK. Pula 3:2, drugu borbu je izgubio od prvaka Hrvatake 6:2 Tomljanovića iz KK. Hercegovina Zagreb, iako je vodio 2:0, ali iskustvo člana najvećeg kluba u Hrvatskoj i deseterostrukog prvaka Hrvatske je presudilo.

U borbi za treće mjesto Petar je pobjedio Ivakovića iz KK. Obi Kaštela 12:4 te osvojio broncu.

Petar karate trenira od svoje pete godine, nastupivši na mnogobrojnim međunarodnim natjecanja osvajač je preko 40 medalja. Imao je i par nastupa za reprezentaciju Hrvatske na natjecanjima u Slovačkoj, Bugarskoj i Srbiji. Nažalost, Petar  kao i drugi seniori kluba, odlazi na daljnje školovanje, te će svoju karijeru nastaviti u nekom od Zagrebačkih klubova.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250