DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

DANCI BOLJI

Hrvatska se nije plasirala u četvrtfinale SP

Prvi put nakon 20 godina rukometna reprezentacija Hrvatske nije uspjela stići u nokaut-fazu, odnosno u samu završnicu velikog svjetskog turnira, a u ponedjeljak navečer u za nas prevažnom susretu pregazila nas je Danska, inače prvak svijeta. Iako su Danci igrali bez nekoliko ozlijeđenih ili oboljelih igrača, u njihovom pristupu i u samoj igri to se nije osjetilo.

Naši su poveli s 2:0 pa se na sve prijatelje rukometa u Hrvatskoj vratio početni optimizam. Međutim, svjetski prvaci su ubrzo poravnali a zatim stigli do prednosti od jednog do tri gola razlike, da bi se na odmor otišlo pri rezultatu 17:15.

NIKOLA KRSTIČEVIĆ 740/300px

A onda u nastavku sijevalo je sa svih strana prema našem vrataru Šegi koji je u nastavku branio umjesto Pešića, a u igru su ušli Štrlek, Čupić i nešto kasnije Jaganjac.

Danska je povećavala prednost koja je u jednom trenutku bila i 14 golova razlike, naša obrana nije mogla zaustaviti Jacobsena, Holma i ostale njihove brze igrače. U napadu su se naši igrači mučili pa u 20 minuta igre u drugom dijelu zabili su samo 4 gola. Kako se bližio kraj naša igra potpuno se raspala, Danci su radili što su htjeli a naši igrači nisu uspijevali homogenizirati svoje redove i pokušati makar ublažiti konačan poraz, 38:26.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

Neuspjeh protiv Danske nije ključni razlog što nećemo u borbu za medalje jer su razlozi puno dublji i starijeg su datuma. Već u susretu s Japanom vidjele su se slabosti naše momčadi koje su se potvrdile u utakmici s Argentinom. Hrvatska za 40 dana odlazi na težak turnir ne bi li se plasirala na OI, a čelnici HRS-a moraju naći izbornika pred kojim neće biti nimalo lagana zadaća.

MOST Nikica Hajvaz 740×154
ROKO TOLIĆ 740/300px

METKOVIĆ MEHANIKA SE NADA NOVIM BODOVIMA

U subotu nastavak prvoligaškog rukometnog natjecanja

Nakon naglog prekida rukometnih natjecanja u Hrvatskoj i najave da tih natjecanja neće biti sve do 22.svibnja, HRS je odlučio smanjiti razdoblje bez utakmica, pa je odlučeno da natjecanje ponovno krene u subotu, 8. svibnja.

Rukometaši Metković Mehanike nisu prekidali s radom i vježbali su maksimalno naporno i sukladno svim zadanim okolnostima.

U subotu će na svom parketu ugostiti momčad Hrvatskog dragovoljca iz Dugog Rata, s kojom u prošle jeseni kao gosti odigrali 20:20!

Trenutačno Metković drži 6. mjesto sa 17 bodova, dom je Dragovoljac deveti s 11 bodova. Ako je po tim podacima suditi tada bi Metković bez ikakve dileme trebao pobijediti. Cvitanović, Bezer, Čutura i njihovi suigrači, dobra su i kvalitetna momčad koja će u svojoj dvorani sigurno prezentirati brz  i moderan rukomet, odnosno igru koja može donijeti pozitivan rezultat.

Inače, za prvo mjesto bore se Trogir i Karlovac koji imaju po 28 bodova.