CURE GOSTUJU U SL. BRODU

Nastavljaju se muke nogometašica Neretve

U subotu smo razgovarali s trenerom ŽNK Neretva, Duškom Mijočem, koji nam se javio s puta prema Slavonskom Brodu gdje će Neretva u nedjelju igrati s Viktorijomm, u okviru doigravanja za ostanak u Prvoj ligi.

Iskusni bivši vratar i uspješan trener naših nogometašica, ponovno je izrazio optimizam glede ishoda u Slavonskom Brodu, ali mu se u svakoj riječi osjetio grč, s obzirom na sve okolnosti koje prate sportska zbivanja u Hrvatskoj.

– Ima nas dovoljno, igrat ćemo s ciljem ostvarenja pozitivnog rezultata, ma kakav bio. Mislim da naš ostanak u Prvoj ligi nije upitan, ukoliko kod kuće ostvarimo pobjede, – rekao je Mijoč.

Zbog poslovnih i drugih obveza, ni ovom prigodom uspješna sportska ekipa ne može računati na potporu nekih suigračica.

Međutim, moramo ovom zgodom napisati još nekoliko rečenica.

Neretva će do končanja prvenstva odigrati još dvije utakmice na svom terenu i nakon toga mora u Čakovec (Katarina Zrinska).

Postavlja se pitanje je su li normalne i opravdane odluke raznih tijela HNS-a, prvo da se prvenstvo nastavi, a potom da se igraju utakmice doigravanja za prvo mjesto i za ostanak ?

Znamo da je nastavljeno prvenstvo muških prvoligaša, zatim vaterpolista, i nekih drugih, ali svatko normalan znade da su to profesionalni klubovi koji izdvajaju i dobivaju golem novac za nastupe i igrače koji donose rezultate.

Pa kud će baš HNS odlučiti da se nastavi prvenstvo u 1.HNLŽ, kad je znano da u klubovima (osim Splita i Osijeka, možda i Dinama), igraju učenice, studentkinje ili igračice koje imaju svoj posao, pa od rasporeda rada ovisi i njihova prisutnost treninzima.

Gdje je, uostalom, empatija prema nježnijem spolu, djevojčicama koje igraju zbog ljubavi prema nogometu, jer to su naše kćeri, učenice, djevojke, kume ili poznanice koje, umjesto odlazaka u kino ili na zabave, nakon učenja ili posla na travnjaku pomno slušaju upute svojih trenera.

S druge strane, članovi uprave u malom gradu velike tradicije poput Metkovića, moraju namicati novčana sredstva za autobuse, putne troškove, sudačke takse i ostalo, a odakle će ih namicati ako se nalazimo usred najveće zdravstvene (i ekonomske) krize u povijesti čovječanstva.

Stoga našim umnicima iz HNS-a koji desteljećima drže svoje pozicije i koji ne dopuštaju da im itko zdrave pameti remeti foteljaški mir, možemo poručiti samo da se probude i pogledaju kroz prozor svojih ureda.

1.HRL JUG, 1.KOLO

Rukometašima Metković Mehanike samo jedan bod, iako su bili bolji

U prvom kolu prvenstva prvoligaša, rukometaši Metković Mehanike zahvaljujući vrlo dobroj igri, otišli su na odmor s prednošću od pet pogodaka razlike (11:6).

Na početku, prvi gol postigli su Buzećani (Jakac) za o:1, a onda je Bezer poravnao na 1:1. Još su jednom poveli gosti, a domaći poravnali na 2:2. tada kreće prava navala Metkovaca, njihove su akcije bile odmjerene i dobro pripremljene, pa se rezultat počeo drastično mijenjati u njihovu korist, od 3:2, do 5:3 i 10:3 u 22.minuti. Ne sjećamo se kad je Buzet u prvom dijelu postigao samo šest pogodaka u susretu s Metkovcima, a ovoga puta bilo je upravo tako. I u nastavku bolji domaćin stjecao je i čuvao prednost, 13:9, 19:14 (47.min.), 20:17 (50) i 23:20 u 56.minuti.

Učinilo se kao da domaći pomalo gube koncentraciju zbog umora, dok su se gosti opasno približili poravnanju. Oni su 59.minuti ostvarili treće poravnanje na utakmici (Černeka), a onda u 60.minuti na opće iznenađanje 200-tinjak gledatelja prešli u vodstvo (drugo na utakmici), 24:25.

Na sreću Bruno Bošković sjajnim udarcem poravnao je rezultat na 25:25 i tako svojoj momčadi spasio bod.

Strijelci za Metković Mehaniku: Čavar 1, Ćužić 4, Krešić 3, Gnječ 2,Bošković 4, Jurković 3, Čupić 1, Marević 4, Bezer 3.

Još su igrali: Ilić, Jakić, Nikolić, Marković, Milas, Kozina i Jurić. Trener: Filip Romić.

RK Metković Mehanika – RK Buzet 25:25 (11:6)

Svadbeni salon Dalmata 300×250