OSIGURAN BESPLATAN PRIJEVOZ
U petak u Vidu tradicionalna manifestacija Rimska noć u Naroni, ove godine s humanitarnim predznakom

U petak, 31. srpnja, u Vidu će se održati tradicionalna manifestacija Rimska noć u Naroni, koja ove godine ima i humanitarni karakter. Sav prihod od prodaje hrane bit će namijenjen misijama koje je otac Ante Gabrić ostavio iza sebe u Indiji te misijama u Ugandi, u organizaciji Zaklade otac Ante Gabrić i Srednje škole Metković.
Manifestaciju zajednički organiziraju Turistička zajednica grada Metkovića i Arheološki muzej Narona uz potporu Grada Metkovića, TZ Dubrovačko-neretvanske županije i HTZ-a, a posjetitelje očekuje bogat program koji objedinjuje arheologiju, povijest, gastronomiju, edukaciju i zabavu.
Program započinje u 19 sati radionicama i igraonicama za djecu, prezentacijama antičkih zanata te otvaranjem sajma domaćih proizvoda i rukotvorina. U 19:30 sati predavanje će održati arheologinja Ivana Ožanić Roguljić, koja će govoriti o antičkoj Naroni i svakodnevnom životu njezinih stanovnika.
Svečano otvorenje manifestacije predviđeno je u 20 sati, nakon čega slijede demonstracije izrade rimskih frizura i prezentacija klesarskog umijeća. Posjetitelji će imati priliku kušati jela i slastice inspirirane rimskom kuhinjom, dok će u muzejskoj suvenirnici biti dostupna i kuharica rimskih recepata.
Večernji program dodatno će obogatiti plesni nastup uz vatreni spektakl skupine Vodorige te Pričaonica mitova pod vodstvom Marijane Curić.
Vrhunac večeri očekuje se od 21:30 sati u areni, gdje će posjetitelji moći uživati u gladijatorskim borbama, egzotičnim plesnim nastupima i atraktivnom fireshowu koji će dočarati atmosferu antičke Narone.
Ovogodišnja Rimska noć još jednom potvrđuje kako kulturna baština može biti snažan pokretač zajedništva i solidarnosti, pružajući posjetiteljima priliku da uživaju u jedinstvenom programu, a istodobno svojim dolaskom podrže humanitarnu akciju za misije u Indiji i Ugandi.
Besplatan prijevoz
Za sve posjetitelje osiguran je besplatan prijevoz u organizaciji Čazmatransa.
Metković – Vid (polazak s Autobusnog kolodvora Metković):
- 19:00 sati
- 21:45 sati
Vid – Metković (polazak s parkinga u Vidu):
- 21:30 sati
- 23:15 sati
Privremena regulacija prometa
Zbog održavanja manifestacije Rimska noć u Naroni, u petak, 31. srpnja, od 17:00 do 23:30 sati na području Naronskog trga i rive u Vidu bit će na snazi privremena regulacija prometa. Promet će biti zatvoren za sva vozila, osim za vozila s posebnom dozvolom.
Novosti1 danRADNO VRIJEME TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na osam lokacija na području doline Neretve
Novosti1 danZNATNI POPUSTI I UŠTEDESportski laboratorijski paket u Poliklinici Medikor MM Čapljina
Novosti2 danaOKVIRNO VRIJEME NASTUPAOpuzen danas domaćin brzinskih utrka uoči Maratona lađa
Novosti2 danaU TJEDNU SMO NERETVANSKE LAĐEPoslušajte pjesmu „Stara lađa“ metkovskog kantautora Alena Pračića Arona
Novosti2 danaGRADSKI PARK METKOVIĆDani Neretvanske kneževine i Festival tradicija na Neretvi donose bogat trodnevni program
Novosti2 danaPOSEBNA ČESTITKA HRVATSKIM BRANITELJIMAPoštovani čitatelji sretan vam Dan pobjede i domovinske zahvalnosti te Dan hrvatskih branitelja
Novosti2 danaTRADICIJA SE NASTAVLJAVeterani 4. gardijske brigade odali počast Oluji zaranjanjem zastava kod Pelješkog mosta
Novosti3 danaSPOMEN-OBILJEŽJE POGINULIM HRVATSKIM BRANITELJIMAU Opuzenu obilježena 36. obljetnica osnutka Prvog hrvatskog redarstvenika






















