PROMOCIJA KNJIGE ''MOJA RIJEKA SUZA''
U organizaciji Veterana vojne policije DNŽ promovirana knjiga Željke Mitrović Jurić

U organizaciji Veterana vojne policije sudionika Domovinskog rata DNŽ promovirana knjiga Željke Mitrović Jurić Moja rijeka suza, potresna knjiga iz najosjetljivijeg djela novije Hrvatske povijesti. Kako je rekao i sam voditelj promocije, prof. Nikola Nongolica, još se svi sjećamo uplakane šestogodišnje djevojčice u plavom kaputu kako u koloni izlazi iz Vukovara. Slika koja je obišla čitav svijet duboko je urezana u sjećanje svih nas koji smo suvremenici ratnih događanja i ulaska okupatorske vojske i paravojnih postrojbi u Vukovar 11. studenoga 1991. godine.
U uvodnom dijelu gospodin Nongolica ispričao je istinitu priču o sudbini mlade Vukovarke, tadašnje Željke Jurić, danas majke i supruge 70-postotnog invalida, gospodina Luke Mitrovića koji je zajedno sa ćerkicom Majom, nazočio promociji u galeriji GKS-a. Poslije vukovarske tragedije i suosjećanja, prikupljan je i novac i materijal za kuću, koji na žalost nikad do Željkinih ruku i njene obitelji nije stigao. Danas Željka sa svojom obitelji živi u mjestu Berku pored Vukovara.
Željka je u knjigu uvrstila sedamdeset i tri proživljene emocije i događaja pretočena u pjesme, a neke od pjesama pročitali su Ksenija Kežić – Pehar i Vatroslav Markotić, inače poznati amaterski glumci iz Metkovića, članovi MAK-a. Glazbeno dio večeri pratili Neven Ilić i Leo Obrvan.
Neka se ne zaborave suze djevojčice u plavom kaputu, a knjigu toplo preporučamo. Organizator promocije, predsjednik UVVPSDR-a DNŽ Milenko Pehar – Meka zahvalio se svim koji su sudjelovali u programukao i gostima, pogotovo zadraninu Josipu Adžiću, predsjedniku Zajednica udruga proizašlih iz Domovinskog rata.
Novosti8 satiLISTA DEŽURNIH TRGOVINAPekarstvo Metkovka ove nedjelje radi na tri lokacije na području doline Neretve
Novosti2 danaSJEDNICA TURISTIČKOG VIJEĆANovi direktor Turističke zajednice Grada Opuzena započeo s radom
Novosti2 danaNARONA KAYAKINGŠkola kajaka za djecu u dolini Neretve – aktivno ljeto uz prirodu i sigurnu avanturu
Sport2 danaGRADSKA SPORTSKA DVORANAPlazma Sportske igre mladih stigle u Metković: Dan sporta okupio brojne mlade natjecatelje
Novosti1 danZAŠTITA PRIRODEOtvoreno pismo GI „Za zaštitu prirode Dragovije“ o planiranoj izgradnji solarne elektrane na Dragoviji
Sport2 danaPAKET24 PREMIJER LIGA - LIGA ZA OSTANAKRK Metković-Zalmo u subotu dočekuje GRK Varaždin
Novosti1 danJAVNA USTANOVA ZA UPRAVLJANJE ZAŠTIĆENIM DIJELOVIMA PRIRODE DNŽDani slatkih voda Mediterana od 16. do 18. travnja u Stonu
Novosti1 danRADOVI NA VODOOPSKRBNOJ MREŽINaselje Krvavac II kroz jutro bez vode














































