LEGENDA RUKOMETA U RODNOM STOCU
Slavko Goluža oduševljen novom sportskom dvoranom u Stocu

Slavko Goluža, legendarni hrvatski rukometaš i bivši izbornik hrvatske rukometne reprezentacije, rođen na Pješivcu-kuli kod Stoca, posjetio je novu Gradsku sportsku dvoranu u Stocu. U društvu gradonačelnika Stoca, gospodina Stjepana Boškovića, obišao je dvoranu te uputio riječi pohvale za realizaciju ovog važnog i dugo očekivanog projekta, piše Stolac city.
Goluža je istaknuo kako je impresioniran izgledom i opremljenošću dvorane, naglasivši da ga raduje što će upravo on biti dio povijesnog trenutka kada će 18. srpnja 2025. godine biti svečano otvorena nova Gradska sportska dvorana u Stocu.
Svečano otvorenje obilježit će rukometna utakmica između aktualnog prvaka Bosne i Hercegovine, RK Izviđač Ljubuški, i ekipe Grada Stoca, u kojoj će nastupiti mnogi igrači koji su ili trenutno igraju za reprezentacije Hrvatske i Bosne i Hercegovine.

Foto: Stolac city – Nova Gradska sportska dvorana u Stocu
Slavko Goluža (Stolac, BiH, 17. rujna 1971.) odrastao je u Metkoviću, gdje je završio osnovnu i srednju školu. Rukometnu karijeru započeo je u klubu Mehanika (danas RK Metković), a tijekom svoje bogate sportske karijere nastupao je za klubove kao što su Paris Saint-Germain, mađarski Veszprém i hrvatski Zagreb.
Za hrvatsku rukometnu reprezentaciju nastupio je na brojnim velikim natjecanjima, a posebno se pamte njegova sudjelovanja na Olimpijskim igrama u Atlanti 1996. i Ateni 2004., gdje je osvojio zlatne medalje. Zlatnu medalju osvojio je i na Svjetskom prvenstvu u Portugalu 2003., a srebro na prvenstvu u Tunisu 2005. Prvu veliku medalju osvojio je na Europskom prvenstvu u Portugalu 1994. godine – broncu.
Veliko ime hrvatskog i svjetskog rukometa, Slavko Goluža, izrazio je zadovoljstvo što će biti dio svečanog programa otvorenja nove sportske dvorane u Stocu i tako ostaviti trag u jednom od najznačajnijih trenutaka u sportskoj povijesti grada, piše Stolac.city.
- Novosti1 danLISTA DEŽURNIH TRGOVINA
Pekarstvo Metkovka za vas radi i ove nedjelje – deset trgovina na području doline Neretve
- Novosti3 danaUSUSRET ILINDANU I DANU GRADA
Koncerti Vojka V i Magazina u četvrtak i petak u Metkoviću
- Novosti3 danaGRAD METKOVIĆ
Obavijest o privremenoj regulaciji prometa
- Novosti3 dana'NEKA NAS GOSPA KARMELSKA I DALJE ČUVA'
Načelnik Krstičević čestitao Dan Općine Kula Norinska i blagdan Gospe Karmelske
- Novosti2 danaIZRAVNI PRIJENOS
2. sjednica Skupštine Dubrovačko-neretvanske županije
- Novosti2 danaMETKOVSKO LJETO
U Gradskom parku održan lutkarski mjuzikl ‘Kako nastaje prijateljstvo?’
- Novosti1 danMETKOVSKO LJETO
Delta Swamp Music DJs rasplesali publiku na Ljetnoj sceni GKS-a
- Novosti1 danDOM ZDRAVLJA METKOVIĆ
Udruga Život predala donaciju 10.000 eura za kupnju novog digitalnog mamografa