GAZ Benz 1200x400px

19. DVORANSKO PRVENSTVO VETERANA

Veterani Neretve izborili završnicu Dvoranskog prvenstva, među troje s juga

Foto FB NK Neretva Metković - veterani

Trojica su prošla, trojica nisu. U osmini finala 19. Dvoranskog prvenstva veterana su od predstavnika iz Dubrovačko-neretvanske županije prošli Neretva, Konavljanin GOŠK Dubrovnik Veteran ’79., dok su HNK Dubrovnik, Jadran Luka Ploče i Župa dubrovačka zaključili natjecanje u skupini.

Konavljanin u osmini finala igra protiv Bilica, GOŠK Dubrovnik Veteran ’79. protiv HAŠK-a 1903., a Neretva protiv MoslavineUtakmice osmine finala na rasporedu su poslijepodne, prva kreće Neretva od 17.30 sati. Četvrtfinala su od 21 sat. U nedjelju, 20. veljače, igraju se polufinala, zatim utakmica za treće mjesto, te finale.

Metkovci su s 4:0 u skupini ‘E’ dobili Svačić, te osvojili prvo mjesto zahvaljujući boljoj pogodak razlici od Klanjeca s kojim su odigrali 1:1, a koji je s 2:0 bio bolji od Svačića. Josip Galov je prvi pogodio mrežu Svačića, u 3. minuti. Zatim Mate Pehar u 6. minuti, i to je u istoj minuti uspio dva puta, a u 12. minuti Mislav Vučković je postavio konačni rezultat.

Konavljanin je u skupini ‘J’ dobio na kraju Višnjevac s 2:1 pogocima Hrvoja Novaka i Iva Kravića. Prethodno je odigrao 2:2 protiv Velebita iz Benkovca, koji je i protiv Višnjevca osvojio bod (3:3).

GOŠK Dubrovnik Veteran ’79 svladao je Goricu s 4:2. Maro Hađija i Hrvoje Gudelj su donijeli prednost 2:0, nakon što je Gorica izjednačila, u 24. minuti nova dva pogotka dubrovačkog sastava. Prvo autogol, a zatim je pogodio Sveto Smoljko. Dubrovačkom sastavu je igrao i bod za prvo mjesto u skupini budući je s 3:0 svladao Ivančicu od koje je Gorica bila bolja (samo) 1:0.

U skupini ‘M’ ogled između Jadran Luka Ploče i Baranje Belje odlučivao je o pobjedniku skupine. Pločanima je i bod bio dovoljan jer su Sava Strmec dobili dobili s 4:0, a Baranje Belje s 3:2. Međutim, izgubili su od Baranja Belje s 1:0. HNK Dubrovnik je u skupini ‘C’ nakon poraza od Lokomotive, branitelja naslova, poražen također s 1:0 i od Banjole u utakmici u kojoj mu je i bod bio dovoljan za drugo mjesto. Kao i HNK Dubrovnik, tako i u skupini ‘K’ Župa dubrovačka je posljednja, bez boda, s pogodak razlikom 0:2. Prvo je s 1:0 poražena od HAŠK 1903., a na kraju i od Mladosti iz Petrinje. Mladost i HAŠK 1903. su odigrali bez pogodaka, – piše Dubrovački vjesnik.

OPUZENSKO UŠĆE

Otvorene prijave za Memorijalni turnir rukometa na pijesku ‘Stipe Vuletic’

Otvorene su prijave za prvi Memorijalni turnir rukometa na pijesku ‘Stipe Vuletic’,  koji će se održat na Opuzenskom ušću 20.-21. kolovoza.

Prijave se primaju najkasnije tri dana prije početka turnira, a kotizacije za ekipe su besplatne!

Pekarstvo Metkovka – Jastučići s čokoladom 300×250