DALIBOR MILAN 1200/300px 2
DALIBOR MILAN 1200/300px 3

ŽENSKI NOGOMET

U utakmici Hrvatskog kupa Neretva s visokih 5:1 pobijedila splitski Marjan

Nakon brojnih problema tijekom protekle sezone, ŽNK Neretva je na svom terenu u vrlo dobroj igri u Kup utakmici zasluženo slavila u susretu s povratnikom u elitni razred, Marjanom, 5:1 (4:0).

Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu kada je Neretva postigla četiri gola.

NIKOLA DOBROSLAVIĆ 740/300px

Mrežu igračica iz Splita prva je načela darovita Lucija Borovac već u 9. minuti, na 2:0 povećala je Marija Herceg u 25. minuti, a na 3:0 Nina Mijoč u 33.

Lucija Borovac po drugi puta bila je precizna u 40. minuti, za 4:0 i miran odlazak na zasluženi odmor.

MOST Nikica Hajvaz 740×154

U 66. minuti Milojević smanjuje na 4:1, a Neretva u 74. minuti pogotkom Ane Mandić stiže, pokazalo se, do konačnih 5:1.

Zasluženo, nema što. U svim elementima igre Metkovke su nadigrale Splićanke te se čini da će spremne ući u natjecateljsku sezonu.

Sudili su Klaić (Konavle), Radonić (Vitaljina) i Grgurinović (Ploče), a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Jurković, J. Musulin, Sušak (L. Musulin), Herceg, Mijoč (Popović), Borovac (Šiljeg), Dedaj, Mandić, Šunjić, Milinović (Bokšić).

ROKO TOLIĆ 740/300px

DOIGRAVANJE ZA OSTANAK

U prvoj utakmici doigravanja Neretva pobijedila ŽNK Marjan

U prvoj utakmici doigravanja ženskih nogometnih prvoligaša (za ostanak), nogometašice Neretve iz Metkovića na svom terenu su nakon bolje i učinkovitije igre savladale s 3:1 ekipu Marjana iz Splita.

Već u 8. minuti Šiljeg je znalački poentirala za vodstvo, 1:0, a neumorna Marija Herceg priredila je novi razlog za slavlje svojim suigračicama u 28. minuti,kada je pogodila za 2:0. S tim rezultatom ekipe su otišle na odmor.

Jedan od povremenih napada Marjana iskoristila je Prskalo u 48. minuti za smanjenje rezultata, na 2:1. Domaće su ubrzale ritam igranja, slagale su svoje napadačke akcije, i vrlo brzo u, 59. minuti došle su do novog pogotka. Loptu u mrežu za 3:1 uputila je Mandić.

Treba znati da će Neretva u doigravanja odigrati ukupno šest utakmica s Donatom, Marjanom i Viktorijom. S obzirom na to da već ima 15 bodova, u svih šest utakmica dovoljno joj je osvojiti još tri boda za siguran ostanak u prvoligaškom društvu, a taj cilj Neretva je ostvarila već u prvoj utakmici. Trenutačno, Donat ima 21 bod, Neretva 18, Marjan 5, a Viktorija 1.

Metkovke u nedjelju igraju s Viktorijom u Slavonskom Brodu.

Pekarstvo Metkovka – Akcija Sl7 Banner 300×250