ŽENSKI NOGOMET

U utakmici Hrvatskog kupa Neretva s visokih 5:1 pobijedila splitski Marjan

Nakon brojnih problema tijekom protekle sezone, ŽNK Neretva je na svom terenu u vrlo dobroj igri u Kup utakmici zasluženo slavila u susretu s povratnikom u elitni razred, Marjanom, 5:1 (4:0).

Sve je bilo riješeno već u prvom dijelu kada je Neretva postigla četiri gola.

Mrežu igračica iz Splita prva je načela darovita Lucija Borovac već u 9. minuti, na 2:0 povećala je Marija Herceg u 25. minuti, a na 3:0 Nina Mijoč u 33.

Lucija Borovac po drugi puta bila je precizna u 40. minuti, za 4:0 i miran odlazak na zasluženi odmor.

U 66. minuti Milojević smanjuje na 4:1, a Neretva u 74. minuti pogotkom Ane Mandić stiže, pokazalo se, do konačnih 5:1.

Zasluženo, nema što. U svim elementima igre Metkovke su nadigrale Splićanke te se čini da će spremne ući u natjecateljsku sezonu.

Sudili su Klaić (Konavle), Radonić (Vitaljina) i Grgurinović (Ploče), a Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Jurković, J. Musulin, Sušak (L. Musulin), Herceg, Mijoč (Popović), Borovac (Šiljeg), Dedaj, Mandić, Šunjić, Milinović (Bokšić).

RUKOMETAŠI METKOVIĆ MEHANIKE PUTUJU U ZADAR

Nema prevelike euforije, sve ambicije usmjerene su ka još jednom dalmatinskom rukometnom spektaklu

Arhivska fotografija

Nakon velike pobjede nad MRK Ribola iz Kaštela, metkovski rukometaši spremni su za Zadar.

U subotu 24. listopada s početkom u 18:30 održat će se prvoligaška utakmica između RK Zadar 1954 i RK Metkovic-Mehanika u Zadru.

Nakon velike pobjede u uzbudljivom derbiju s Kaštelanima sve su ambicije usmjerene ka još jednom dalmatinskom rukometnom spektaklu.

Među učenicima Filipa Romića nema prevelike euforije. Treninzi su redoviti i sa maksimalnim intezitetom.

– Zadar igra brzo, napadački, puno daje, ali i prima dosta pogodaka. Čeka nas zahtjevno gostovanje, Zadar ima prednost domaćeg parketa, a na nama je da ponovimo dobra obrambena izdanja iz četiri odigrana susreta. Vjerujem da će se momci pokazati u pravom svjetlu. Koncentracija i maksimalan angažman moraju biti u prvom planu. Ukoliko ispunimo dogovoreno možemo se nadati pozitivnom ishodu, nema rezultatskog opterećenja, – optimističan je Romić.

Zaljubljenike u rukomet pozivamo na praćenje live utakmice na instagram profilu @rk_metkovic kako bi i na gostovanjima mogli pratiti naše dečke.

Svadbeni salon Dalmata 300×250