BODOVI U ZADNJIM SEKUNDAMA

U dramatičnoj završnici Metković Mehanika uzela puni plijen protiv Ribole

U 4. kolu 1  HRL Jug RK Metković Mehanika je na svom parketu u vrlo dramatičnoj završnici uzela bodove protiv RK Ribole iz Kaštela i tako zasjela na sami vrh prvenstvene ljestvice.

Kaštelani su vodili veći dio utakmice. U jednom trenutku u prvom dijelu su vodili i 6 golova razlike, što se lagano topilo do kraja poluvremena pa se na odmor odlazi sa 10:12. Međutim u nastavku Metkovci su se posložili i u završnici uzeli puni plijen.

Iako su 10-ak minuta prije kraja domaćini imali 4 pogotka prednosti 20:16, Kaštelani se do samog kraja vraćaju na 20:20, a 15 sekundi prije kraja imaju i kontru za pobjedu ali sjajni Kozina brani 100-postotni pogodak nakon čega slijedi brza kontra domaćina i u zadnjim sekundama Čavar poentira i postavlja konačni 21:20.

Ovom pobjedom Metković Mehanike je zasjela na prvo mjesto na tablici. Čestitamo našim momcima na sjajnoj igri!

Uskoro opširnije… Utakmicu smo prenosili uživo putem naše fb stranice, a možete je pogledati i ovdje u vrhu (II. pol) i dnu (I.pol) stranice.

ŽENSKI NOGOMET

Neretva nije uspjela iznenaditi Donata

Arhivska fotografija fb ŽNK Donat-Zadar

Iako su optimisti očekivali da će se ŽNK Neretva iz Zadra vratiti s jednim ili s tri boda, to se nije dogodilo. Novi prvoligaš bio je bolji i slavio je s 2:0.

Prvi gol za domaće postigla je Bačić još u 5. minuti. Nakon toga Neretva je zagospodarila terenom, stvarala je prilike, jednostavno bila je bolji takmac. Imala je Neretva nekoliko prigoda, pa i tri ”slobodnjaka”, no lopta nije htjela u mrežu. Na odmor su ekipe otišle s 1:0 u korist Donata.

U nastavku opet je Neretva imala nekoliko prigoda, a onda u 60. minuti ozlijedila se Mandić pa je u igru ušla jedina pričuvna igračica Popović. Upravo je Popović u 83. minuti nehotice poslala loptu u vlastitu mrežu za Donatovih 2:0, i sigurnu pobjedu.

Treba reći da u redovima Neretve nije bilo pet igračica koje su bile odsutne zbog ozljeda ili radnih obveza.

Neretva je igrala u sastavu: Kešina, Mandić (Popović), Herceg, Mijoč, S. Musulin, Dedaj, Šiljeg, Šunjić, Sušak, Čuljak, L. Musulin.

Sudio je Mateo Erceg s pomoćnicima Nimcem i Kraljevićem.

ŽNK Donat – ŽNK Neretva 2:0 (1:0)

Pekarstvo Metkovka – Reklama15 300×250
Svadbeni salon Dalmata 300×250